SON DAKİKA
Son dakika! Suriye'de PKK işgalindeki bölgeden flaş iddia! Türk İHA'sı bombaladı!

Son dakika! Suriye'de PKK işgalindeki bölgeden flaş iddia! Türk İHA'sı bombaladı!

PKK'nın petrol  için işgal altında tuttuğu Haseke'ye yakın bölgedeki bir fabrikanın Türk İHA'sınca vurulduğu iddia edildi. Bölge kaynaklarına göre hedef alınan fabrika bir ABD askeri üssünün yanı başında!

Gündem

23.01.2024, 19:41

Türkiye ile Suriye arasındaki politik yakınlaşma iddiaları devam ederken, iki ülkenin sınır bölgelerinde askeri hareketlilik sürüyor. Diğer yandan Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör yuvalarına operasyon başlatacağı yönündeki iddialar da güç kazanırken, bölgeden gelen yeni bir haber dikket çekti

DMM algı medyasının maskesini düşürdü: Skandal görüntüler tepkilere neden oldu Haberi Görüntüle

YEREL KAYNAKLAR DA SERVİS ETTİ

Sosyal medyada yayılan iddiaya göre Bir Türk İHA'sı, ABD askeri üssüne yakın Tel Tamr-Haseke şehir yolu üzerindeki bir fabrikayı bombaladı. Türk ordu kaynaklarından doğrulanmayan bilgi Suriye'den yayın yapan birçok yerel haber kaynağı tarafından da servis edildi. 

Son dakika.. Hatay'da korkutan deprem Haberi Görüntüle

PETROLDEN VURGUN YAPIYORLAR

Terör örgütü YPG/PKK, ABD'nen desteğiyle Suriye'de işgalinde tuttuğu zengin petrol sahalarına sahip Haseke ilinde faaliyetlerini sürdürüyor. Petrol gelirlerinden büyük kazanç sağlayan YPG/PKK, halktan kestiği yakıtı örgütle yakın ilişkilere sahip tüccarlar yoluyla karaborsaya sürüyor. Örgütün rejim kontrolündeki bölgelere yakıt kaçırması da bölgede yaşanan krizin temel nedenlerinden birini oluşturuyor.

Son dakika: Afyonkarahisar'da korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

ABD YASALARINI DA İHLAL EDİYOR

ABD'nin bölgedeki "ortağı" terör örgütü YPG/PKK, hem rejime petrol satarak hem de ABD Hazine Bakanlığının yaptırım listesinde yer alan Husam Katırcı ile ticaret yaparak ABD yasalarını ihlal ediyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 21 Aralık 2019'da imzaladığı ve 17 Haziran 2020'de yürürlüğe giren "Sezar Suriye Sivil Koruma Yasası"na göre, rejimin yerli petrol üretimini geliştirmesine yardımcı olmanın ve rejim ile ticari ilişkide bulunmanın yaptırım cezaları bulunuyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading