Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Seçim süreci resmen başladı! İşte Cumhurbaşkanlığı adaylık takvimi

Son dakika: Seçim süreci resmen başladı! İşte Cumhurbaşkanlığı adaylık takvimi

Cumhurbaşkanı adaylığı için siyasi partiler ve seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyen kişiler bugünden itibaren Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusu yapabilecek. Seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin başvuru süresi 20 Mart, siyasi partilerce yapılacak başvuru süresi ise 23 Mart'ta dolacak.

Gündem

20.05.2024, 19:00

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine yönelik takvimine göre, cumhurbaşkanı adaylığı için siyasi partilerce ve seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin Kurula yapacakları adaylık başvuruları bugün başlayacak.

Cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin, YSK'ya yapacakları adaylık başvurusu 20 Mart saat 17.00'de sona erecek.

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir? TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir? Haberi Görüntüle

BAŞVURU SÜRESİ 23 MART'TA DOLACAK

Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi ise 23 Mart saat 17.00'de dolacak.

Seçmenler tarafından aday gösterilecekler için gerekli 100 bin imza 22 Mart-27 Mart arasında toplanacak.

Son dakika: Teröre Mehmetçik pençesi! Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Son dakika: Teröre Mehmetçik pençesi! Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist... Haberi Görüntüle

31 MART'TA PROPAGANDA DÖNEMİ BAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading