Yandex Metrica
SON DAKİKA
Son dakika: PKK'ya Pençe-Kilit darbesi! 289 terörist yok edildi 330 mağara imha edildi

Son dakika: PKK'ya Pençe-Kilit darbesi! 289 terörist yok edildi 330 mağara imha edildi

Son dakika gelişmesine göre; Irak’ın kuzeyinde 17 Nisan 2022’de başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile 289 PKK'lı teröristi etkisiz hâle getiren Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; tespit ettiği ve içerisinde çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulunan 330 mağara ve sığınağı da imha etti.

Gündem

23.01.2024, 19:34

Son dakika! Türk askerinin terör örgütleriyle olan kararlı mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Irak’ın kuzeyinde 17 Nisan 2022’de başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile 289 PKK'lı teröristi etkisiz hâle getiren Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; tespit ettiği ve içerisinde çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulunan 330 mağara ve sığınağı da imha etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Füze sistemlerine sahip olmak beka meselesidir Haberi Görüntüle

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde 17 Nisan 2022'de başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile 289 PKK'lı teröristi etkisiz hale getiren Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; tespit ettiği ve içerisinde çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulunan 330 mağara ve sığınağı da imha etti" ifadelerine yer verildi.

Bakan Uraloğlu duyurdu! Halkalı-Kapıkule arası 4 saatten 1,5 saate düşüyor! Haberi Görüntüle

3 TERÖRİST DAHA İMHA EDİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, teröristle mücadelesini etkin ve kararlı şekilde sürdürüyor. Irak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden operasyonlar kapsamında Pençe-Kilit bölgesinde 1, Metina bölgesinde 2 olmak üzere 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi." ifadelerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading