Yandex Metrica

Son dakika: Öğrencisine dayak atmıştı! O öğretmen görevden alındı

Son dakika: Öğrencisine dayak atmıştı! O öğretmen görevden alındı

Son dakika haberi...Aksaray Ortaköy'de dayakçı matematik öğretmeni ortaya çıkan görüntülerin ardından görevinden alındı. Öğretmen hakkında CİMER'e binlerce şikayet yağdı.

Gündem

24.04.2024, 10:05

Aksaray'daki dayakçı öğretmen, ortaya çıkan iğrenç görüntülerin ardından görevinden alındı.

Ortaköy ilçesindeki Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda görev yapan matematik öğretmeni Ali Rıza Y., 14 Aralık günü bir öğrencisi 'Hocam, T.K. size küfretti' deyince sınıftaki T.K.'yi koridora çıkardı. Erkek öğrenci T.K.’ye neden küfrettiğini soran Ali Rıza Y., onu defalarca tokatlayıp, boğazını sıktı. Gürültüyü duyup, sınıftan çıkan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, burnu kanayan T.K.'yi meslektaşının elinden almıştı.

Oğlunu hastaneye götüren Duran K., 10 günlük rapor alıp, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astronot Tuva Cihangir Atasever ile canlı bağlantıda konuştu Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astronot Tuva Cihangir Atasever ile canlı... Haberi Görüntüle

ARTIK ÖĞRETMENLİK YAPAMAYACAK!

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde öğrenciye şiddet uyguladığı görüntüler Türkiye'de infial uyandıran öğretmen Ali Rıza Y. görevden alındı. Bu kararla Ali Rıza Y. artık öğretmenlik yapamayacak. 

GENEL HİZMETLER İDARİ MEMURU OLARAK GÖREV YAPACAK 

Aksaray’da, öğrencisi T.K.'yi dövdüğü gerekçesiyle bakanlık tarafından öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y.'nin genel hizmetler idari memuru olarak görev yapacağı belirtildi.

Son dakika... Bakan Fidan'dan telefon diplomasisi: Art arda kritik görüşmeler Son dakika... Bakan Fidan'dan telefon diplomasisi: Art arda kritik görüşmeler Haberi Görüntüle

CİMER'E ŞİKAYET YAĞDI

Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Ali Rıza Y. hakkında 'beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı, kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüyü kullanmak suretiyle basit yaralama' suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi. T.K.'nin darp görüntülerinin ardından Ali Rıza Y.'nin 2004- 2007 yılında Sakarya'da görev yaptığı okulda da şiddet uyguladığını öne süren öğrenciler, CİMER'e başvurdu.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla bağlantılı! Bakan Yerlikaya’dan 'emniyette usulsüz dinleme' açıklaması! Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla bağlantılı! Bakan Yerlikaya’dan 'emniyette usulsüz dinleme'... Haberi Görüntüle

ÖĞRENCİLERİNE HEM FİZİKSEL HEM DE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULADI

Ali Rıza Y.'nin hem fiziksel hem de psikolojik şiddet uyguladığını iddia eden öğrencilerden G.K. (28) şikayetinde, "2004 -2007 yılları arasında Sakarya Erenler Yazılı İlköğretim Okulu'nda matematik öğretmeni olarak görev yapıyordu. O dönemde bana ve sınıf arkadaşıma psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamıştır. Ağır hakaretler, aşağılama, bizden bir şey olmayacağına dair argo ithamlarda bulunuyordu. Üst sınıf bilgilerini de bize sorup, bilmediğimizde şiddet uyguluyordu. Aksaray'daki bu olayı görünce bize yaptığı şiddet aklıma geldi. Örneğin, öğretmen masası altına sokup, çoraplarını koklatıyordu. Çöp kovasının üstüne oturturdu. Bunun yanında sınıfın masa ve duvarlarını sildirip, dolapların arkasına sokuyordu. Bunlara bizzat şahit olduk ve bizzat yaşadık. Bu olaylar, travma olarak beynimize kazandı. Psikolojik sorunları olan bir öğrenmendir ve canı sıkıldıkça 'siz bir b*kdan anlamazsınız' diyerek dersi bırakırdı. 15 yıl önce hem sözlü hem psikolojik hem de fiziksel şiddet gördük. Biz yaşadık, başka çocukların bu travmaları yaşamasını istemiyoruz" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading