Yandex Metrica

Son dakika: Gemlik'te büyük hareketlilik! Teröristbaşı Öcalan'a destek yürüyüşü yapmak isteyenlere geçit verilmedi! Kent giriş çıkışları kontrol altında

Son dakika: Gemlik'te büyük hareketlilik! Teröristbaşı Öcalan'a destek yürüyüşü yapmak isteyenlere geçit verilmedi! Kent giriş çıkışları kontrol altında

Son dakika haberleri... Bursa Valiliğinin yasağına rağmen HDP'nin Gemlik'te yapmayı planladığı teröristbaşı Öcalan'a destek yürüyüşü için şehir dışından gelmek isteyen araçların girişlerine izin verilmiyor. Öte yandan kent içinde ve kent dışında olağanüstü hareketlilik gözleniyor. Polis ve jandarma şehir giriş-çıkışlarında kuş uçurtmuyor.

Gündem

23.01.2024, 19:24

Bursa Valiliğinin yasağına rağmen HDP'nin Gemlik'te yapacağı yürüyüşe şehir dışından gelen araçların girişine izin verilmiyor. Ekipler, şehrin doğu girişinde uygulama noktaları kurarak giriş yapmak isteyen tüm araçları teker teker kontrol etti. Yürüyüş için şehir dışından gelen araçların girişine izin verilmedi.

Erkek kavgasında değil bu defa kadınların kavgasında kan aktı: Komşusunu kurşuna dizdi! Erkek kavgasında değil bu defa kadınların kavgasında kan aktı: Komşusunu... Haberi Görüntüle

BURSA VALİLİĞİ: HER TÜRLÜ EYLEM 7 GÜN SÜREYLE YASAKLANMIŞTIR

Bursa Valiliği'nin yaptığı açıklamada, "Sosyal paylaşım sitelerinde açık kaynaklarda yapılan çalışmalar neticesinde; yasadışı PKK/KCK-PYD/ YPG terör örgütüne müzahir gruplarca 12 Haziran'da düzenlenmesi planlanan "İmralı siyasetine karşı barışı savunmak" için Gemlik'e yürüyüş konusu ile alakalı ilimiz genelinde park/bahçe, genel yollar, kamu binaları önü, STK'ların önü, umuma açık kapalı alanlarda, umuma açık veya kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stand/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama ile bu tür tüm eylem/etkinliklerin yapılması ve belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin Bursa İl sınırları içerisinde (ilimiz merkez ilçeleri, dış ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) 09.06.2022 günü saat: 00.01'den - 15.06.2022 günü saat: 23.59'a kadar 7 gün süreyle yasaklanmıştır' denilmişti.

G7'nin özel konuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına Gazze çağrısı: Peş peşe kritik temaslar G7'nin özel konuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına Gazze çağrısı: Peş... Haberi Görüntüle

GEMLİK'TE TERÖR DESTEKÇİLERİNE GEÇİT YOK

Öte yandan, HDP'nin Gemlik'te yürüyüş yapmak istediğini öğrenen Gemlik Ülkü Ocakları, Gemlik'teki binasına dev Türk bayrağı astı. 

DEB Partisi lideri Çiğdem Asafoğlu kimdir? DEB Partisi lideri Çiğdem Asafoğlu kimdir? Haberi Görüntüle

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SESSİZ

MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz ise, HDP'lilerin teröristbaşı Öcalan'a destek yürüyüşü yapma hamlesine karşın CHP'li belediyenin kenti Türk Bayrağı ile donatmamasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin büyük Gemlik yürüyüşü adı altında sözde teröristbaşının tecridinin kaldırılması adına tüm Türkiye’de 12.06.2022 Pazar günü tüm sempatizanlarını ilçemize yürüyüşe davet etmiş ve bu konu başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkede bir süredir gündemi meşgul etmiştir. Valilik kararıyla il sınırları içerisinde tüm gösteri, eylem ve faaliyetler yasaklanmış, emniyet güçlerimiz gerekli bütün tedbirleri alıp ilçemizin ve ülkemizin huzuru için olağanüstü tedbirlerle vazifelerini en iyi şekilde yapmışlardır. Ülkemiz üzerinde hesapları hiç bitmeyen emperyallerin taşeronluğunu yapan okulları ve kamu binalarını ateşe veren vatan evlatlarını kalleşçe şehit edip kundaktaki bebeklere dahi kurşun sıkan hain terör örgütü PKK’nın terörist başının tecridinin kaldırılması adına eylem çağrısı yapan HDP ve destekçileri hedeflerine ulaşamamıştır, ulaşamayacaktır.

Böylesine kritik bir günde canla başla ilçemizin huzuru için canını dişine takan başta emniyet güçlerimize, provokasyonlara kapılmayıp sağduyu ve sabırla emniyet güçlerimize moral verip ilçesine ve ülkesine sahip çıkan ev ve iş yerlerini Türk Bayraklarıyla donatan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Gönlümüz arzu ederdi ki, Gemlik’te her fırsatta düzenlediği konserlerde, ‘’Barışın ve huzurun kenti Gemlik’’ imalarında bulunan, telefonuyla selfie çekip hemşerilerimizle beraberiz mesajı veren şehrin en emin insanı olması gereken belediye başkanımız, böyle hassas bir günde topluma moral, motivasyon ve sağduyu mesajları verip Gemlik sokaklarında hemşerilerimiz ve emniyet güçlerimizle birlikte olmalıydı diye düşünüyoruz. Fakat anladığımız kadarıyla kendisi şehir dışında. Ayrıca AVM binasına aylar önce asılıp rengi solmuş, Türk bayrağının dışında ilçemizin tüm cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla donatılması, terör sevicilere karşı yapılacak en güzel işlerden biri olurdu diye düşünüyoruz. Tüm bu durumların takdirini de kamuoyuna bırakıyoruz.

Kaynak: Gemlik Manşet

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading