SON DAKİKA
Son dakika... Gazze'ye sahra hastanesi kurulacak: Türk ekip Gazze'de!

Son dakika... Gazze'ye sahra hastanesi kurulacak: Türk ekip Gazze'de!

Son dakika haberleri... Gazze’de kurulması öngörülen sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak teknik heyet bu sabah Mısır üzerinden Gazze’ye gitti.

Gündem

23.01.2024, 21:46

7Son dakika haberleri... Ekim'den bu yana İsrail'in uyguladığı soykırım karşısında Gazzelilerin yanında olan Türkiye bölge halkına destek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Gazze'de kurulması öngörülen sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak teknik heyetin, bu sabah Mısır üzerinden Gazze'ye intikal ettiği bildirildi. 

İstanbul'un göbeğinde korku dolu anlar: 19 kişi kurtarıldı Haberi Görüntüle

YARALILAR İÇİN SAHRA HASTANESİ KURULACAK 

Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamaya göre, "Heyetimizin tespitlerine bağlı olarak hastanenin bir an önce faaliyete geçirilmesini planlıyoruz." denildi. Türkiye, Gazze'deki on binlerce yaralı sivilin tedavi imkanına kavuşabilmesi için de Gazze içinde bir sahra hastanesi kurmak üzere hazırlıklarını son aşamaya getirmişti.

TSK'dan Gara'ya hava harekatı! Çok sayıda terörist imha edildi Haberi Görüntüle

TÜRKİYE, GAZZELİLER İÇİN KONTEYNERLERİN KURULMASI İÇİNDE ÇALIŞIYOR 

Türk yetkililer, havaların soğuması ve kış şartlarının kendini belli etmesiyle ortaya çıkan acil ihtiyaçlarına binaen Gazzeli ailelerin başını sokabilecekleri konteynerlerin konuşlandırılması için de çalışmalara devam ediyor. Gazze'de konteyner kentler kurulması için fizibilite çalışmaları yapan Türk yetkililer, Katar yönetimiyle bu konuda ve insani yardımların Türkiye'den Gazze’ye gönderilmesi hususunda bir işbirliği zemini oluştuğunu bildirmişti.

KAAN uçtu Fondaş sustu: Kalorifer peteği uçtu Haberi Görüntüle

GAZZE'YE SAHRA HASTANELERİ KURULUYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Gazze’de olan ekiplerimiz, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamlamış durumda. Bu çalışmaların sonuçlarına göre, Sahra Hastanelerimizin hangi noktalarda kurulacağı ile verilecek sağlık hizmetlerinin altyapısını kararlaştıracağız. Öte yandan, yarın Gazze sınır kapısından başta çocuklar olmak üzere bir grup hastanın daha Türkiye’ye gelebilmesi için gerekli çalışmalara devam ediyoruz." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading