Yandex Metrica

Son dakika: Dışişleri'nden Danimarka'ya tepki: Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz

Son dakika: Dışişleri'nden Danimarka'ya tepki: Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz

Son dakika haberleri... Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada, "Danimarka’da dün akşamüstü kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı Bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Nefret suçu teşkil eden bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz." denildi.

Gündem

23.01.2024, 22:20

Danimarka’da dün akşam saatlerinde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı Türk bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırı sonrası Türkiye'den sert tepki geldi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Danimarka’da dün (24 Mart) akşamüstü kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı Bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Nefret suçu teşkil eden bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında gerçekleştirilen bu eylem, İslam düşmanlığı, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının Avrupa’da her geçen gün daha da endişe verici seviyelere ulaştığını ve geçmişten ders alınmadığını bir kez daha açıkça göstermiştir.

Bahçeli: Asıl hedef Türkiye'dir Bahçeli: Asıl hedef Türkiye'dir Haberi Görüntüle

PROVOKASYONLARI ÖNLEYİN

Bu eylemi en güçlü şekilde kınadığımız ve protesto ettiğimiz Danimarka makamlarına bildirilmiştir. Danimarka makamlarını, bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya, toplumsal huzuru, barış içinde bir arada yaşama kültürünü hedef alan bu tür provokasyonların önlenmesi amacıyla somut tedbirler almaya çağırıyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading