Yandex Metrica

SON DAKİKA! Dışişleri Bakanlığından Belçika'daki olaylara ilişkin açıklama: Soruşturma başlatıldı

SON DAKİKA! Dışişleri Bakanlığından Belçika'daki olaylara ilişkin açıklama: Soruşturma başlatıldı

Dışişleri Bakanlığı, Belçika'da yaşanan hadiseler hakkında açıklamalarda bulundu. Bakanlık, PKK terör örgütünün Batı Avrupa'da toplumsal barışı ve kamu düzenini tehdit ettiğini bir kez daha göstermiştir' ifadelerini kullandı.

Gündem

31.03.2024, 12:58

Son dakika haberleri... Dışişleri Bakanlığı, Belçika'nın Leuven şehrinde toplanan PKK militanları, Heusden-Zolder ve Hauthalen şehirlerinde meydana gelen olaylar hakkında açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamaları şu şekilde;

24 Mart 2024 günü, Belçika'nın Leuven şehrinde toplanan PKK militanları, Heusden-Zolder ve Hauthalen şehirlerinde yaşayan Türk vatandaşlarını hedef alan saldırılar gerçekleştirmişlerdir. Olaylarda can kaybı yaşanmamış, bazı vatandaşlarımız yaralanmışlardır.

Olaylar karşısında Brüksel'de ve Ankara'da Belçika makamları nezdinde derhal girişimlerde bulunulmuştur. Sayın Bakanımız aynı gece Belçika Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib ile telefonda görüşmüştür. Ayrıca, Belçika'da görevli diplomatik temsilcilerimiz olay bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelmişlerdir.

Belçika'daki toplumumuzun sağduyulu tavrı ve Belçika emniyet makamlarının etkili müdahalesi sayesinde olayların büyümesi engellenmiştir. Saldırganlar hakkında yerel makamlarca soruşturma başlatılmıştır.

Yaşanan hadiseler, PKK terör örgütünün Batı Avrupa'da toplumsal barışı ve kamu düzenini tehdit ettiğini bir kez daha göstermiştir.

Gelişmeler her düzeyde takip edilmekte ve gerekli girişimlerimiz sürdürülmektedir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Loading