Yandex Metrica

Son dakika: Devlet Bahçeli'den 14 Mayıs mesajı! Seçim tarihi belli oldu mu?

Son dakika: Devlet Bahçeli'den 14 Mayıs mesajı! Seçim tarihi belli oldu mu?

Son dakika haberleri... MHP Genel Başkanı Bahçeli seçim tarihi konusunda "Sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur." dedi.

Gündem

23.01.2024, 22:17

 MHP lideri Devlet Bahçeli, 2023 seçimleri ile ilgili '14 Mayıs' tarihine dikkat çekTİ. Bahçeli, "Sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur." diye konuştu. 

Doha'da kritik zirve: MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile görüştü: Gündem ateşkes Doha'da kritik zirve: MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile... Haberi Görüntüle

'SANDIK TARİHİ BELLİ OLMUŞTUR'

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihine yönelik açıklamasına ilişkin, "Türkiye'miz hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur." dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2023 seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“14 Mayıs 2023’ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır. Demokrasi tarihimizin kaderini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki yıllara havi yol haritasını çizecek, Cumhuriyet’in yeni yüzyılını tahkim edecek en kritik seçimlerde büyük Türk milleti iradesini gösterecektir.” diyen Bahçeli, Twitter'dan paylaşımlarda bulundu.

19 Mayıs İstanbul-Maltepe Edis konseri başlama saati | Edis konseri saat kaçta, ne zaman? 19 Mayıs İstanbul-Maltepe Edis konseri başlama saati | Edis konseri... Haberi Görüntüle

TÜRK MİLLETİ İRADESİNİ GÖSTERECEK 

Devlet Bahçeli, "Türkiye'miz hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur.

14 Mayıs 2023'ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır. Demokrasi tarihimizin kaderini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki yıllara havi yol haritasını çizecek, Cumhuriyet'in yeni yüzyılını tahkim edecek en kritik seçimlerde büyük Türk milleti iradesini gösterecektir." ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani davasına ilişkin dikkat çeken yorum: Terör kalkışmasıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani davasına ilişkin dikkat çeken yorum: Terör kalkışmasıdır Haberi Görüntüle

GELİŞMİŞ TÜRKİYE'NİN MÜJDELEYİCİSİ

"Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı; 2023 seçimlerine hazırdır ve yeni bir demokrasi zaferinin cumhurun vatanperver duruşuyla tezahür edeceğine inanmaktadır. Bunun yanında Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümü istikbalin güçlü ve gelişmiş Türkiye'sini müjdeleyecektir." diyen Devlet Bahçeli, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Küresel emperyalizmin siyaset devriyeleri, terör örgütlerinin gönüllü destekçileri, Türkiye düşmanlığının yeminli temsilcileri, milli ve manevi değerlerimizi hedef alan zulüm bekçileri, zillet çatısında birleşmiş manda özlemcileri Cumhur İttifakı karşısında tutunamayacaktır. 14 Mayıs günü 85 milyon Türk vatandaşının varlığına sahip çıkma günüdür. Aynı zamanda altılı ganyanı hezimetle buluşturma günüdür. Tarih tekerrür edecek, onca kurulan tuzağa, onca yapılan ihanete karşı milletimiz istikrarı, yeni sistemi ve yeni yüzyılı tercih edecektir.

7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider! 7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider! Haberi Görüntüle

KARARLILIK VE SEFERBERLİK VURGUSU

Parti olarak, mümkün mertebe, yetişebildiğimiz kadar, hava şartlarıyla hayatın olağan akışı elverdiği sürece "Adım Adım 2023; 14 Mayıs'a Doğru" temasıyla açık hava toplantılarımızı kararlılık ve seferberlik ruhuyla, üstelik yurdumuzun her köşesinde icra ve ifa edeceğiz.

Bu vatan benim, bu bayrak benim, bu millet benim diyen alnı ak, kalbi pak, vicdanı temiz her vatandaşımızdan, ülkemin her yöresinde varlık mücadelesi veren insanlarımızdan Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümüne omuz vermek adına 100 oyu sandığa taşımalarını rica ediyorum.

Cumhur İttifakı'na verilen her oy Türk ve Türkiye Yüzyılına destek, zalimlere tepki, teröristlere ceza, huzura davet, bereket ve güvenliğe çağrıdır. Nihayetinde ve nitekim 2023 seçimlerinde kullanacağımız ana sloganla sesleniyorum: "AZİZ MİLLETİM SIRA SENDE."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading