SON DAKİKA
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zelenski ile kritik görüşme! Savaştaki son durum değerlendirildi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zelenski ile kritik görüşme! Savaştaki son durum değerlendirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.

Gündem

23.01.2024, 22:13

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. 

Yapılan görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili gelişmeler değerlendirildi.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'de yatırım şirketi temsilcilerini kabul etti! Haberi Görüntüle

ESİR TAKASI GÖRÜŞÜLDÜ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede uzun süredir üzerinde çalıştıkları Rusya-Ukrayna arasındaki esir değişimini başarıyla sonuçlandırmış olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

İstanbul'da tüm zamanların rekoru kırıldı! 2023 yılına turizm damgası! Haberi Görüntüle

ARABULUCULUK TEKLİFİ HALA GEÇERLİ

Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracına yönelik mutabakatın işlediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, benzer bir yaklaşımın Zaporijya Nükleer Santrali bağlamında da sergilenebileceğini, santralin çevresinde askerden arındırılmış bir bölgenin tesisi yönünde gerekli arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık teklifinin geçerli olduğunu dile getirdi. 

Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki bazı bölgelerinde tek taraflı referandumlar düzenlenmesinin diplomatik sürecin canlandırılması çabalarını zora sokacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşın barışçıl müzakereler yoluyla çözümü için gereken her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading