Yandex Metrica

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere şiddet açıklaması: 'Cezalar yarı oranında artırılacak'

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere şiddet açıklaması: 'Cezalar yarı oranında artırılacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlere ve diğer eğitim çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemenin TBMM'ye sunulacağını belirtti.

Gündem

13.05.2024, 09:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlere ve diğer eğitim çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemenin TBMM'ye sunulacağını belirtti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan, "Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükûmet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz." ifadelerini kullanarak konuyla ilgili kanun teklifinin yakın zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı şöyle:

Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir.

Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. 

Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükûmet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz. 

Kanun teklifi olarak Gazi Meclisimize sunacağımız düzenlemeyle, 

• Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak. 

• Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek.

• Bu fiiller tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek. 

• Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri sebebiyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak. 

Öğretmenlerimiz müsterih olsun. 

Böylesine önemli bir mesleği ülkemizin her bölgesinde fedakârca yürüten öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. 

Bu vesileyle, İstanbul’da canice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmenimize Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum.

Gazze’ye en çok yardım yapan ülke Türkiye: Toplam yardım miktarı 52 bin tonu aştı Gazze’ye en çok yardım yapan ülke Türkiye: Toplam yardım miktarı... Haberi Görüntüle

EYÜPSULTAN'DA MÜDÜR CİNAYETİ

İstanbul Eyüpsultan’da yabancı uyruklu Y.K. isimli bir öğrenci, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürü İbrahim Oktugan’ı silahla vurarak öldürmüştü. Zanlı, hakimlikteki işlemlerinin ardından tutuklanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading