SON DAKİKA
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan barış diplomasisi! BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan barış diplomasisi! BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin için elini taşın altına koymaya devam ediyor. Son olarak Cumurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Gündem

23.01.2024, 22:27

Yarın yapılacak Gazze gündemli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısı öncesi Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kelime-i Tevhid bayrağı taşıyan kişiye yumruk atmıştı! İstenen ceza belli... Haberi Görüntüle

GÜNDEM GAZZE

Söz konusu görüşmede İsrail'in hukuk tanımayan saldırılarına karşı uluslararası toplumdan beklentiler, insani krize çözüm önerileri ve kalıcı barışa yönelik çabalar ele alındı.

17 Şubat Cumartesi İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak! BEDAŞ İstanbul'da elektrik... Haberi Görüntüle

"SAVAŞ HUKUKU ÇİĞNENİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in uluslararası hukuku, savaş hukukunu, insancıl hukuku uluslararası camianın gözüne baka baka fütursuzca çiğnemeye devam ettiğini ve işlenen suçların hesabını uluslararası hukuk önünde de vermesi gerektiğini belirtti.

Ayırca Erdoğan, Guterres'e, İsrail'in Gazze saldırılarında hayatını kaybeden 100'ü aşkın Birleşmiş Milletler çalışanı için taziyelerini ileterek Guterres'in Refah Sınır Kapısı'nı bizzat ziyaret etmesinin uluslararası toplumun dikkatini bu noktaya çekmesi noktasında faydalı olduğunu da söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading