Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile telefonda görüştü

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dün ABD ile Rusya arasında gerçekleşen mahkum takasının Türkiye'de yapılması dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Gündem

23.01.2024, 19:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. 

ATA-AÖF final sınavı bugün mü, ne zaman? ATA-AÖF final sınavı bugün mü, ne zaman? Haberi Görüntüle

TAKAS SÜRECİ GÜNDEME GELDİ 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya ve ABD arasında dün Türkiye’de gerçekleşen takasın yanı sıra Ukrayna’daki savaşa dair gelişmeler ele alındı.

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya ile ABD arasında gerçekleşen takasın Türkiye'de olması ve Ukrayna'daki savaşın gündeme geldiği bildirildi.

DDK Başkanı Salih Tanrıkulu kimdir? DDK Başkanı Salih Tanrıkulu kimdir? Haberi Görüntüle

PUTİN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus pilot Konstantin Yaroshenko ile ABD'li deniz piyadesi Trevor Reed'in MİT koordinesi ve gözetiminde dün Türkiye'de gerçekleşen takası dolayısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. 

Ankara’yı sağanak ve dolu vurdu hayat felç oldu: Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi Ankara’yı sağanak ve dolu vurdu hayat felç oldu: Yollar göle... Haberi Görüntüle

MAHKUM TAKASINDA MİT GÖREV ÜSTLENDİ 

Erdoğan'da Türkiye'nin bu takasa aracılık etmesinin barış, diyalog ve işbirliğine verdiği önemin nişanesi olmasının yanı sıra arabuluculuk açısından önemli olduğunu ifade etti. 

MİT'in takas aşamasında üstlendiği role dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihbarat birimleri arasındaki eşgüdüm ve yakın diyaloğun devam etmesi gerektiğini, bunun bölgedeki insani trajedilerinin önüne geçmesine ve istikrar ortamının sağlanmasına katkı yapacağını ifade etti. 

Katar'da kritik zirve: Bakan Fidan Hamas Lideri Haniyye ile görüştü Katar'da kritik zirve: Bakan Fidan Hamas Lideri Haniyye ile görüştü Haberi Görüntüle

KALICI BARIŞ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR

Diğer yandan Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın sona ermesi için inisiyatif almaya ve arabuluculuk yapmaya hazır olduklarını belirtti. 

İstanbul görüşmelerinde yakalanan ivmeyi artırarak bölgede kalıcı barışı hemen tesis etmek istediklerini dile getirdi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading