banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KDV indirimi açıklaması!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne hareketinden önce Atatürk Havaliman’ında basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 14.02.2022, 11:09 14.02.2022, 11:55
Abone ol

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne hareketinden önce Atatürk Havaliman’ında basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Biraz sonra geniş bir heyetle Abu Dabi'ye hareket edeceğiz. İlişkilerimizde yeni bir dönemi başlattık. Aralık ayında dışişleri bakanımız, Ocak ayında meclis başkanımız emirlikleri ziyaret ettiler.

Bu ziyaretimle yakaladığım ivmeyi geliştirmeyi, ilişkileri hak ettiği seviyeye ulaşması için gerekli adımları atmayı hedefliyoruz.

BAE ile dostluğumuzun ve kardeşliğimizin yeni 50 yılına şekil verecek adımları ziyaretim sırasında beraberce atacağız.

Körfez Bölgesi'ndeki tüm kardeş ülkelerin güvenliğini ve istikrarını kendimizinkinden ayrı görmüyoruz.

Görüşmeler ve imzalayacağımız anlaşmalarla önemli mesafe alacağımıza inanıyorum. Emirliklerdeki önde gelen yatırımcılarla da bir araya geleceğim. Çok sayıda alanda ilişkilerimizde ilerleme sağlayacak adımların atılmasını da hedefliyoruz

'EŞİM BU ZİYARETTE YANIMDA OLAMAYACAK'

Eşim bu ziyarette bebimle beraber olamayacak. Çünkü o henüz pozitif, biz hamdolsun negatif olduk. Şu anda eşim tedavisine devam ediyor. Hamdolsun hafif şekilde süreci devam ettiriyoruz. Dualarımızla inşallah o da kısa zamanda bu süreci atlatacaktır.

KDV İNDİRİMİNİ YANSITMAYANLARA AĞIR CEZA

Bu konuyla ilgili gerek Hazine ve Maliye Bakanım, gerek Ticaret Bakanım açıklamalarını yaptılar. Kurduğumuz denetim ekipleri ile beraber attığımız bu adımlara karşı ters adımlar atanlara karşılık şiddetli cezai müeyyideyi uygulayacağız. Vatandaşımızı ezmeye, arzu edilmeyen süreci işletenlere karşı müeyyidelerimiz ağır olacaktır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!