Yandex Metrica
SON DAKİKA
Son dakika... CHP'nin gözü bu toplantıdaydı! İYİ Parti kararını verdi: İttifak var mı yok mu?

Son dakika... CHP'nin gözü bu toplantıdaydı! İYİ Parti kararını verdi: İttifak var mı yok mu?

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, oy çokluğuyla CHP ile işbirliğine hayır dedi.

Gündem

23.01.2024, 21:48

2019'da ve 2023'te seçimlere beraber giren İYİ Parti ve CHP ayrıldı. Bu birliktelik bufün alınan kararla sona ermiş oldu. Hafta içinde İYİ Parti Genel Balkanı Meral Akşemer'le görüşen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için işbirliği teklifi yapmıştı. Meral Akşener ise bu teklifi yetkili kurullara götüreceğini ve nihai kararın buradan çıkacak sonuca göre verileceğini belirtmişti. İşte o toplantı bugün yapıldı.

Genel Başkan Meral  Akşener başkanlığında yapılan İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısında oy çokluğuyla CHP ile işbirliğine hayır dendi. Genel İdare Kurulu'nda (GİK) 50 kişinin oy kullandığı oylamada 35 üyenin hayır dediği öğrenildi.

Rothschild ailesinin dördüncü kuşak lideri Jacob Rothschild hayatını kaybetti! Haberi Görüntüle

"SEÇİMLERE MÜSTAKİL OLARAK GİRECEĞİZ"

Toplantı sonrası basın mensuplarının karşısına geçen İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu şu ifadeleri kullandı:


''Toplantımızda hemen hemen tüm GİK üyemiz görüşünü ortaya koymuş ve sonra oylamaya geçilmiştir. Yapılan oylama neticesinde GİK 2024 yerel seçimlerine İYİ Partimizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır.. Seçmenimizin karşısına en doğru adaylarla çıkarak, iyi belediyecilik parolası ile milletimize hizmet etme sorumluluğumuzu onlarla paylaşacağız. Bu kararımızın öncelikle ülkemize, milletimize, İYİ Parti ailesine hayırlar getirmesini diliyorum.''

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading