Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Bakan Bozdağ'dan 'Yeni Anayasa' açıklaması! 'Yeni Anayasa olmadan yeni Türkiye olmaz'

Son dakika: Bakan Bozdağ'dan 'Yeni Anayasa' açıklaması! 'Yeni Anayasa olmadan yeni Türkiye olmaz'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 'Yeni Anayasa' çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ açıklamasında, 'Yeni anayasa olmadan yeni Türkiye de olmaz. Türkiye eninde sonunda yeni anayasayı yapacaktır.' ifadelerine yer verdi!

Gündem

23.01.2024, 19:53

Bakan Bozdağ açıklamasında, "Yeni anayasa Türkiye'nin değişmez gündem maddesidir. Geçmişteki çalışmalardan bir netice elde edilmeli." diye konuştu. 

Gazze için kritik zirve! Bakan Fidan: Katliam yapanlar hesap verecek Gazze için kritik zirve! Bakan Fidan: Katliam yapanlar hesap verecek Haberi Görüntüle

'YENİ ANAYASA OLMADAN YENİ TÜRKİYE OLMAZ'

Yeni Türkiye'nin yeni anayasa olmadan olmayacağını belirten Bozdağ, "Yeni anayasa Türkiye'nin değişmez gündem maddesidir. Nitekim 2015'de yeni bir komisyon kuruldu ancak ömrü kısa sürdü. Geçmişteki çalışmalardan bir netice elde edilmeli. Yeni anayasa olmadan yeni Türkiye de olmaz. Türkiye eninde sonunda yeni anayasayı yapacaktır." sözlerine yer verdi. 

Bozdağ açıklamasına, "Türkiye'de herkesin ve her kesimin kendini hür hissettiği demokratik bir ortamda yeni bir anayasa yapmaya ihtiyacı vardır. Bu iradeyi hayata geçirmemiz bizim gücümüze çok büyük güç katacaktır." sözleriyle devam etti.

YKS (TYT) bitiş saati | YKS 1.oturum TYT saat kaçta bitecek? TYT'den öğrenciler kaçta çıkacak? YKS (TYT) bitiş saati | YKS 1.oturum TYT saat kaçta... Haberi Görüntüle

'TÜRKİYE'DE YENİ BİR ANAYASA YAPMA İHTİYACI VARDIR'

Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirten Bozdağ şu ifadelere yer verdi: 

Türkiye eninde sonunda yeni bir anayasayı yapacaktır, üzüntümüz bunun gecikmesi. Yeni Türkiye'nin en önemli anahtarı yeni anayasadır. Şimdi cumhuriyetin 2. yüzyılına girerken milletimizin ortak çıkarınadır.

Son dakika... Trafik kitlendi! TEM Otoyolu'nda kaza: Yaralılar var! Son dakika... Trafik kitlendi! TEM Otoyolu'nda kaza: Yaralılar var! Haberi Görüntüle

'OLAĞAN BİR DÖNEMDE ANAYASA YAPACAĞIZ'

Yeni Anayasa Türkiye'nin değişmez gündem maddesi. Önceki anayasaların kimisi darbe döneminde, kimisi kurtuluş savaşı sonunda hazırlanmış. Olağan bir dönemde anayasa yapmaya ihtiyaç vardır. 1982 anayasası yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en çok değişikliğe uğrayan anayasadır. Anayasamızın 223 noktasına dokunulmuş, dil birliği bozulmuştur.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i kabul etti Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i kabul... Haberi Görüntüle

'CUMHURBAŞKANI SEÇME YETKİSİNİ MİLLETE VERDİK'

1982 anayasası güvensizlik üzerine kurulmuş. Hem yasamaya, hem yürütmeye hem yargıya en kötüsü de millete güvenmiyor bu anayasa. Sadece milletvekili seçme yetkisi aziz milletimize verilmiştir.

Anayasayı değiştirerek cumhurbaşkanını seçme yetkisini millete verdik. Türk halkı bu hakkını ilk kez 2014'te kullandı.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading