SON DAKİKA
Son dakika: Bakan Akar'dan TSK'ya dil uzatanlara yanıt: Boş konuşup ordubozanlar var

Son dakika: Bakan Akar'dan TSK'ya dil uzatanlara yanıt: Boş konuşup ordubozanlar var

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, son zamanlarda yazılı ve sözlü basında TSK'ya dil uzatanlar hakkında yaptığı açıklamada "İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var. Kimin tarafındalar, neyin tarafındalar gerçekten meçhul. Devlete, millete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanları bizim kabul etmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 19:51

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ile birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirdi.

Terörle mücadelenin zorlu arazi ve hava şartlarına rağmen büyük bir başarıyla devam ettiğini vurgulayan Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı; ''Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm komşularımızın hudutlarına, egemenlik haklarına saygılıyız. Tek amacımız hudutlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak. Bunun için terörle mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Terörle mücadelede başlayan yeni dönemde, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 36 bin 143 terörist etkisiz hâle getirildi. Bu yıl ise Ocak ayından itibaren Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 2 bin 874 terörist etkisiz hâle getirildi.''

Pençe Kilit Operasyonu’nun da büyük bir başarıyla sürdüğünü ifade eden Bakan Akar, ''Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında 397 terörist etkisiz hâle getirildi. Bütün mağaralar, sığınaklar, barınaklar, sözde karargâhlar her taraf tek tek kontrol edilmeye devam ediliyor. Çok katlı, tahkimli mağaralar dâhil her yer Mehmetçik tarafından kontrol altına alındı, alınıyor.'' diye konuştu.

Bakan Akar operasyonda terör örgütü tarafından kullanılan çok sayıda silah, araç, gereç ve mühimmatın ele geçirildiğini de açıkladı.

Türkiye'den Gazze'ye yardım eli! 1,2 tonluk yardım Mısır'a ulaştı Haberi Görüntüle

''İLERİ GERİ, BOŞ BOŞ KONUŞANLAR, ORDUBOZANLAR VAR''

“Son zamanlarda yazılı ve sözlü basında Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanlar var.” ifadeleri ile Mehmetçiğe yönelik birtakım söylemlere tepkisini gösteren Bakan Akar, şunları kaydetti; ''İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var. Silahlı Kuvvetlerimiz şu anda çok şükür büyük bir övünç ve güvenle, yüksek bir moral ve motivasyonla yurt içinde ve sınır ötesinde kendisine verilen görevleri zorlu arazi ve hava şartlarına rağmen büyük başarıyla yerine getiriyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin saygın ve seçkin konumu uluslararası dâhil her platformda artarken bu duruma dil uzatanlar var. Kimin tarafındalar, neyin tarafındalar gerçekten meçhul. Devlete, millete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanları bizim kabul etmemiz mümkün değildir. Bunun görülmemesi büyük bir körlüktür. O kişilerin gözlerini açıp Mehmetçiğin ne yaptığını görmeleri ve ordubozanlık yapmamaları; 85 milyonun hakkını, hukukunu, güvenliğini sağlamak için gece-gündüz, yaz-kış demeden görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerine saygı duymaları lazım. Millî olanların, bu vatanın evlatlarının saygı duyması Silahlı Kuvvetlerinin ne yaptığını görmeleri lazım.''

CHP'den İYİ Parti'ye çelme: Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Bayındır'ın... Haberi Görüntüle

''HERKES BUNU BİLSİN''

Bakan Akar; Türkiye’nin tarihi, coğrafyası, genç nüfusu ve ordusu ile büyük ve güçlü bir devlet olduğunu belirterek “Bu çerçevede Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen millî, manevi ve mesleki değerleriyle 85 milyonun, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla aklın ve bilimin ışığında, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde görevinin başındadır. Herkes bunu bilsin.” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading