Yandex Metrica

Son dakika... Ankara merkezli FETÖ soruşturmasında yeni gelişme: 14 kişi tutuklandı

Son dakika... Ankara merkezli FETÖ soruşturmasında yeni gelişme: 14 kişi tutuklandı

Ankara merkezli FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan 46 kişiden 26'sı etkin pişmanlık kapsamında ifade verdi. Bu lişilerden 14'ü tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gündem

24.05.2024, 19:44

Ankara merkezli FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan 46 kişiden 26'sı etkin pişmanlık kapsamında ifade verdi. Bu lişilerden 14'ü tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FETÖ'nün emniyet mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 28 ilde düzenlenen operasyonlarda 46 şüpheli gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınan 46 şüpheliden 26'sı etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istedi ve örgütle ilgili bildiklerini anlatarak itiraflarda bulundu. Savcılık sorgusundan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderilen şüphelilerden 14'ü hakkında tutuklama kararı verilirken 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Kahraman Türk askerinden teröre ağır darbe: Çok sayıda terörist öldürüldü Kahraman Türk askerinden teröre ağır darbe: Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı olarak FETÖ operasyonları gerçekleştirilmiş ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalışan 46 şüpheli gözaltına alınmıştı. Operasyonla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Ankara merkezli 2️8 ilde FETÖ’nün Emniyet Mahrem Yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslara yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-16' operasyonlarında 4️6 şüpheli yakalandı.

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Ankara merkezli İstanbul, Bursa, Adıyaman, Kayseri, Balıkesir, Hatay, Isparta, Konya, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Bilecik, Bitlis, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Tokat ve Uşak olmak üzere 2️8 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-16' operasyonlarında şüphelilerin;

Örgütün kendi içinde oluşturduğu hiyerarşiye göre hareket ettikleri, 

- Devletin farklı kademelerinde görev aldıkları,

- Çeşitli görev ve vasıflardaki örgüt üyelerinin, kendilerine zimmetlenen emniyet mensubu şahıslarla toplantılar gerçekleştirdikleri, 

- Örgüte kazandırmaya çalıştıkları emniyet mensuplarıyla ilgili çeşitli faaliyetler planladıkları,

- Emniyet personellerini aile, tayin ve sağlık durumlarına kadar takip ettikleri ve personellerini örgütün kendi içerisinde oluşturduğu kodlamalara göre kodladıkları, 

- Örgütün 'Mahrem Yapılanması' içerisinde sorumlu düzeyde görev alanları da örgüte bağlılık durumuna göre kodlayarak, kişisel ve örgütsel bilgileri kaydettikleri tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading