Yandex Metrica

Solingen faciası sonrası Türkiye'den Almanya'ya çağrı

Solingen faciası sonrası Türkiye'den Almanya'ya çağrı

Almanya'nın Solingen kentinde 24 Mart'ı 25 Mart'a bağlayan gece 4 katlı binada çıkan yangında 4 Türk kökenli Bulgar vatandaşı yaşamını yitirdi. Yangının kundaklama sonucu çıktığı açıklandı. Bu olay akıllara, 1993'te yaşanan ve 5 Türk'ün hayatını feci şekilde yaşamını yitirdiği Solingen Faciasını getirdi. Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada "Solingen faciasından 31 yıl sonra yaşanan hadisenin aydınlatılmasını ve şüphelilerin adalet karşısına çıkarılmasını bekliyoruz" denildi.

Gündem

09.04.2024, 09:40

Geçtiğimiz günlerde Almanya'nın Solingen şehrinde 4 katlı binada yangın çıktı. Çıkan yangında aynı aileden 2'si çocuk 4 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

Yangının ardından binadaki 21 kişi tahliye edildi. Dumandan etkilenen çok sayıda kişi olay yerinde tedavi altına alındı.

Okullarda ikinci dönem ne zaman bitecek? Okullar ne zaman kapanacak? Okullarda ikinci dönem ne zaman bitecek? Okullar ne zaman kapanacak? Haberi Görüntüle

YANGIN KUNDAKLAMA SONUCU ÇIKTI

Wuppertal Savcılığı, yapılan araştırmalarda Solingen'de meydana gelen yangının kundaklama sonucu çıktığını belirledi.

Evin kül olduğu yangından günler önce de binanın koridorundaki bir bebek arabasının ateşe verildiği öğrenildi.

Almanya'da meyadana gelen bu olay akıllara, 1993'te yaşanan ve 5 Türk'ün hayatını feci şekilde yaşamını yitirdiği Solingen Faciasını getirdi.

TUS/1 sınav sonuçları nereden öğrenilir? 1. dönem TUS taban puan ve kontenjaları belirlendi mi? TUS/1 sınav sonuçları nereden öğrenilir? 1. dönem TUS taban puan... Haberi Görüntüle

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

4 katlı binada çıkan yangında yaşamını yitiren aynı aileden 2'si çocuk 4 kişinin Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

CHP, Baykar'a iftira atan PKK sevicisine yine destek çıktı: Serbest bırakılsın! CHP, Baykar'a iftira atan PKK sevicisine yine destek çıktı: Serbest... Haberi Görüntüle

''BİR AN ÖNCE AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMALI''

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yangının mahiyetinin bir an önce soruşturularak açıklığa kavuşturulması istendi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yere verildi;

"Solingen'de yaşadıkları apartmanda dün sabaha karşı çıkan yangında hayatını kaybeden Bulgaristan Türkü soydaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Söz konusu yangının mahiyetinin bir an evvel soruşturularak açıklığa kavuşturulmasını önemle temenni ediyoruz. Bu kapsamda Başkonsolosluğumuz ilgili makamlarla temasta kalmaya devam edecektir."

Togg Sedan T10F ne zaman satılacak? 2024'te TOGG T10F çıkacak mı? Togg Sedan T10F ne zaman satılacak? 2024'te TOGG T10F çıkacak... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA: SORUMLULAR ADALET KARŞISINA ÇIKARILMALI

Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada "Solingen faciasından 31 yıl sonra yaşanan hadisenin aydınlatılmasını ve şüphelilerin adalet karşısına çıkarılmasını bekliyoruz" denildi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading