Yandex Metrica

Sitede Ara

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden Türk pilotlarına kısıtlama: 6 ay boyunca...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden Türk pilotlarına kısıtlama: 6 ay boyunca...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden Türk pilotların yabancı şirketlere transferlerine 6 aylık kısıtlama getirildi.

Gündem

23.01.2024, 19:30

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ekip geçişleri yönetmeliğinde yaptığı değişiklikle, Türk pilotların 6 ay süreyle yabancı şirketlere transferine kısıtlama getirdiğini duyurdu.

Abdulbaki Durmaz kimdir? Öğretmen Abdulbaki Durmaz'ın katili yakalandı mı? Abdulbaki Durmaz kimdir? Öğretmen Abdulbaki Durmaz'ın katili yakalandı mı? Haberi Görüntüle

SHGM 6 AY SÜREYLE TÜRK PİLOTLARIN YABANCI HAVAYOLU ÇALIŞMA BAŞVURULARINI KABUL ETMEYECEK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Türk pilotların 6 ay süreyle yabancı havayolu şirketlerinde çalışma başvurularını kabul etmeyeceğini açıkladı.

Yaz sezonu ile birlikte havayolu şirketlerinin ekip planlaması, uçuş operasyonlarının aksamaması ve uçuş güvenliğinin olumsuz etkilenmemesi için SGHM, ekip geçişleri yönetmeliğinde bazı maddeleri değiştirdi. 

Bir ballı koltukta kayınbiradere verildi! CHP'li başkan işe aldığı akrabasını bakın nasıl savundu? Bir ballı koltukta kayınbiradere verildi! CHP'li başkan işe aldığı akrabasını... Haberi Görüntüle

YÖNETMELİK YABANCI HAVAYOLU'NA GEÇİŞİ ZORLAŞTIRDI

SHGM resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirmede başta Türk pilotları olmak üzere kabin ekiplerinin yabancı havayolu şirketlerine geçişi zorlaştırıldı. Değişen maddeye göre, uçuş ekiplerinin bağlı bulundukları havayolu şirketlerinden izin belgesi olmaksızın ayrılarak, yabancı havayolu şirketlerine katılmak isteyen uçuş ekiplerinin başvurularının en az 6 ay kabul edilmeyeceği belirtildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapmıştı! Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı Haberi Görüntüle

'İNCELEME YAPILMAKTADIR'

Uçuş ekibinin yabancı şirketlere geçişleri konusunda SHGM tarafından yapılan değişiklik ile ilgili olarak bir açıklama yapan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) şunları söyledi:

"SHGM tarafından bugün yayınlanan UOD 2015-13 Ekip Geçişleri Hakkında başlıklı genelgeyle alakalı önümüzdeki günlerde SHGM ile görüşülecek olup aynı zamanda hukuk müşavirliğimizce inceleme yapılmaktadır. Yapılan değişiklik ile alakalı üyelerimizin menfaatlerini korumak için girişimlerimiz devam edecektir. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlerle paylaşacağız" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading