Yandex Metrica

Şivan Perwer'den 28 Mayıs çağrısı: PKK'nın hayali Kılıçdaroğlu'ndan geçiyor

Şivan Perwer'den 28 Mayıs çağrısı: PKK'nın hayali Kılıçdaroğlu'ndan geçiyor

Şiwan Perwer 28 Mayıs 2. tur seçimleri öncesi Kılıçdaroğlu'na destek çağrısı, Perwer, "Kürdistan hayalini gerçekleştirmek için Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması gerek" dedi.

Gündem

23.01.2024, 20:57

Türkiye 28 Mayıs'ta Türkiye'nin en kritik seçimine gidecek. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4.5 puan gerisinde kalan Kemal Kılıçdaroğlu'na PKK ve FETÖ'den destek çağrıları peş peşe geliyor.

Zehir tacirlerine NARKOÇELİK-19 operasyonları! Hepsi ele geçirildi Zehir tacirlerine NARKOÇELİK-19 operasyonları! Hepsi ele geçirildi Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK ÇAĞRISI

Son olarak Şivan Perwer'den Kemal Kılıçdaroğlu'na destek mesajı geldi. Perwer, "Türklerin ne hakkı var Kürtlerin bu tarihsel ve toplumsal güzelliklerini yok etmeye? Bu bir kere insani bir şey değil. Ahlak dışı bir şeydir. Böyle bir ülke gelişemez, demokrasiye de kavuşamaz.” diye konuştu.

Sıralamayı görünce çok şaşıracaksınız! Türkiye'nin en beğenilen siyasetçisi belli oldu! Sıralamayı görünce çok şaşıracaksınız! Türkiye'nin en beğenilen siyasetçisi belli oldu! Haberi Görüntüle

"KÜRT HALKI UYANMIŞTIR"

Sözlerine devam eden Şivan Perwer, "Bu olmazsa Kürt halkının geleceği perişandır. Kuzey Kurdistan, dört parçanın anasıdır. Kuzeyde gerçekleşen demokrasi dört parçayı da etkileyecektir. Kürtleri yok edemezler, alt edemezler. Mümkün değil. Kürt halkı artık uyanmıştır. Sadece uyanma ile değil, hareket haline de gelmelidir. " dedi.

CHP'li büyükşehir belediyesinde gerginlik: Memurlar eylem yaptı, çevik kuvvet çağrıldı CHP'li büyükşehir belediyesinde gerginlik: Memurlar eylem yaptı, çevik kuvvet çağrıldı Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ NEREDE?"

Sözlerine devam eden Perwer, "Kürt halkı birleşmeli, kaynaşmalı ve büyük bir hareket haline gelmelidir. Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste. Ziyaretlerine bile gidemiyoruz. Hani Türkiye’de demokrasi nerede. İnsan dışı bir yönetim vardır. Kürtler hangi düşüncede olursa olsun birleşmelidir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading