SON DAKİKA
Sınır ötesi operasyon sinyali Ali Babacan’ı rahatsız etti! 

Sınır ötesi operasyon sinyali Ali Babacan’ı rahatsız etti! 

Türkiye’nin sınır ötesi operasyonu birilerini yine rahatsız etti. Türkiye’nin Suriye'nin kuzeyini terör örgütlerinden tamamen temizlemek için başlatacağı operasyon Ali Babacan tepki gösterdi.Babacan’ın “Bizden randevu isteyip önerilerimizi dinleyeceksiniz” diyerek hükümeti suçlamaya kalkması yok artık dedirtti.

Gündem

23.01.2024, 19:21

Suriye'de terör örgütü PKK'ya karşı gerçekleştirilmesi an meselesi olan askeri operasyonların zamanlamasından rahatsız olan DEVA Partisi Lideri Babacan, "Bizden randevu alıp önerilerimizi dinleyeceksiniz" diyerek tepki gösterdi.

Suriye'nin kuzeyini terör örgütlerinden tamamen temizlemek için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni operasyon sinyali verdi.

Binlerce personel alımı yapılacak! Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı... Haberi Görüntüle

YURT DIŞINDAKİ SİYASİLERDEN TEPKİYLE KARŞILIK BULDU

Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı gibi birçok harekat ile geniş alanlar terörden arındırılırken, son operasyon sinyali, hem yurt içi hem de yurt dışındaki siyasilerden tepkiyle karşılık buldu.

Bugün partisinin haftalık basın toplantısında konuşan DEVA Lideri Babacan, sınır ötesi operasyonlarını gündemine aldı.

Uzay Vatan çalışmaları hız kesmeden devam ediyor! İkinci astronotumuz Tuva... Haberi Görüntüle

BABACAN, HÜKÜMETİ SUÇLADI

Operasyonların şimdi yapılmasından rahatsız olduğunu belirten Babacan, hükümeti diğer partilere bilgi vermemekle suçlayıp şu ifadeleri kullandı;

"Milli güvenlik meselelerini içerideki sorunları örtmek için araç olarak kullanmayın. Bu operasyonun kapsamı nedir, niye şu anda yapıyorsunuz? Bugüne kadar aklınıza gelmedi de neden bunu şimdi gündeme getiriyorsunuz? Gelin siyasi partileri bu olası operasyon konusunda bilgilendirin. Bunu bilmek bizim hakkımız. Oraya giden askerlerimiz hepimizin evladı. Sorularımıza cevap vermek zorundasınız. Yapacağınız iş basit; bu operasyonu yürütecek kişiler bizden randevu isteyecek ve bilgi verecekler. Talebimiz çok açık ve net. Bizim görüş ve önerilerimizi de dinlemek zorundalar."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading