SON DAKİKA
Siirt'te korkudan insanlar uyuyamıyor! Köylüler yerin altında gelen sesler tedirgin ediyor

Siirt'te korkudan insanlar uyuyamıyor! Köylüler yerin altında gelen sesler tedirgin ediyor

Siirt merkeze bağlı Meydandere köyünde iki haftadan beri gece yerin altından gelen sesler köylüleri tedirgin ediyor. Siirt'te korkudan insanlar yerin altından gelen ses nedeniyle uyuyamıyor. Seslerin nereden geldiği henüz belli değil.

Gündem

23.01.2024, 19:38

Siirt merkeze bağlı Meydandere köyünde iki haftadan beri gece aniden yer altından gelen sesler köy halkını tedirgin ediyor. Köy halkı sesin patlama sesini andırdığını ifade ediyor. 

Muharrem İnce CHP'ye yüklendi: 'FETÖ'ye, PKK'ya mesafe koyamazsan dolar 100... Haberi Görüntüle

KÖYLÜLER GECE UYUYAMIYOR 

Yer altından gelen seslerin ürkütücü olduğunu ifade eden Meydandere Köyü Muhtarı Necmettin Baykara, yer altından gelen patlama sesi nedeniyle köylülerin geceleri uyuyamadıklarını dile getirdi. 

İnci Taneleri 4. bölüm fragmanı izle! İnci Taneleri son bölümde... Haberi Görüntüle

Sarıyer'deki Kilise saldırısı ile ilgili yeni gelişme: 34 kişi mahkemeye... Haberi Görüntüle

YERİN ALTINDAN MAYIN SESİ GİBİ GELİYOR 

Baykara, “Burada iki haftadır bazı sıkıntılar oluyor. Bu sıkıntılar nedeniyle yer altında bir mayın gibi sesler geliyor. Garip sesler. O esnada bütün köy halkı tedirgin oluyor. Bütün evler sallanıyor, o sallantıda bütün köy tedirgin oluyor. Gece yattığım zaman saat 2 civarında bir baktım bir mayın sesi geldi. Bütün köy korkudan kalktı. Bütün köy halkı endişelidir. 2-3 sefer oldu, bunu herkes duyuyor. Bunun neticesini almak istiyoruz neyin nesidir” dedi.

Türkiye'de elektronik seçim için ilk adım: Teknik çalışmalar başlatıldı Haberi Görüntüle

Silah kaçakçılarına 'Mercek-12' darbesi: 73 ilde 1131 gözaltı Haberi Görüntüle

GECE KÖYLÜLER NÖBET TUTUYOR 

Geceleri yer altından çıkan sesler nedeniyle uyuyamadığı için nöbet tuttuğunu söyleyen köy sakinlerinden Sabri Yıldırım, köy kalkının ve kendisinin yer altından gelen sesler nedeniyle tedirgin olduklarını söyledi.

 Yıldırım, “72 yaşındayım böyle korkunç bir ses görmemişim. Saat 12.00’de, 01.00’de, 02.00’de böyle derin derin bir ses geliyor. Herkes benim evimin altından bu ses geldi diyor. Herkes evden kaçıp sonra evine bakıyor, evde hiçbir şey yok. O kadar korkunç bir sestir. Gece yatmıyoruz, nöbet tutuyoruz. Köy halkı tedirgindir. Küçük büyük herkes diyor 'Bu ne olacak?' Herkes korkuyor bu derin patlamadan” diye konuştu.

Seçmen kağıtları ne zaman, hangi tarihte dağıtılacak 2024? YKS Seçmen... Haberi Görüntüle

VATANDAŞLAR YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYOR 

İbrahim Şen adlı köylü ise, “Gecenin 00.00’da bir patlama sesi geldi. Evler titredi, millet uykudan uyandı, kendilerini dışarı attı. Millet bu ses nedir diye bağırdı. Millet korkudan uyuyamadı. İki kere oldu, millet korkudan geceleri uyuyamıyor. İki kere sallandılar. 170 hane korkudan uyuyamıyor geceleyin. Bu ses yerin altından geliyor. Çok büyük bir ses geliyor. Allah devletimize zeval vermesin. Bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading