Yandex Metrica

Selçuk Bayraktar'dan Ali Babacan'a olay gönderme: Bu ekibi parayla, maddiyatla motive edemezsiniz

Selçuk Bayraktar'dan Ali Babacan'a olay gönderme: Bu ekibi parayla, maddiyatla motive edemezsiniz

İHA ve SİHA'ları hedef alan ve skandal açıklamalarla bulunan Altılı masanın küçük ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a Selçuk Bayraktar tepki göstererek göndermede bulundu.

Gündem

27.01.2024, 07:32

SİHA ve İHA üreten Baykar'a yönelik sarf ettiği DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Bu proje 'Kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın dokunacağız" sözleri tepki çekmiş ve peş peşe yapılan açıklamalarla skandala sessiz kalınmamıştı. 

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilme çalışmaları devam eden Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) Bayraktar Kızılelma ile çekilen fotoğrafları paylaşan Selçuk Bayraktar, "Ona sadece aziz milletimizin evlatları, mazlumun 7 iklim 4 bucaktaki dostları dokunabilir..." demişti.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medyadan yaptığı yeni paylaşımında ise Babacan'a tepkisini yeniledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan Milli Kurtuluş Günü paylaşımı: 'Yaşasın Azerbaycan' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan Milli Kurtuluş Günü paylaşımı: 'Yaşasın Azerbaycan' Haberi Görüntüle

Öğretmenlere karşı işlenen suçlarda cezalar artırılıyor Öğretmenlere karşı işlenen suçlarda cezalar artırılıyor Haberi Görüntüle

"BİRLİKTE ÜLKEMİZİN YARINLARINI İNŞA EDİYORUZ"

Bayraktar, "Biz ekibimizi maddiyatla, mühendislik güdüleriyle motive etmiyoruz. Biz birlikte ülkemizin yarınlarını inşa ediyoruz" dedi. 

Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce biber gazı sıktı sonra bıçakladı Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce... Haberi Görüntüle

İzmir'de eski sevgili vahşeti: Genç kız 120 bıçak darbesiyle katledildi! İzmir'de eski sevgili vahşeti: Genç kız 120 bıçak darbesiyle katledildi! Haberi Görüntüle

"BU EKİBİ PARAYLA, MADDİYATLA MOTİVE EDEMEZSİNİZ"

Bayraktar, gazeteci Candaş Tolga Işık'ın "Babanız Özdemir Bey olmasaydı, Baykar sizin olmasaydı. Bu hikaye böyle olmasaydı siz Türkiye'ye geri döner miydiniz?" şeklindeki sorusuna "Bizim kendi ülkemiz için bunları geliştirmemiz kadar ulvi bir şey yok. Yani maddiyat olabilir. Evet. Kendinizi mühendis olarak da en iyi şekilde motive edebilirsiniz ama işin bir de manevi tarafı var. Ülkeye olan borcumuz yok mu? Ülkemize olan vazifemiz yok mu? Evvela böyle bir çalışma yapacaksam elbette kendi ülkem için yapacağım. Ülkemin üstüne üstlük bu kadar başı dertteyken" yanıtını verdi.

Ekip arkadaşları için de benzer şeyleri söyleyebileceğini belirten Bayraktar şunları söyledi:

"Bu ekibi öyle parayla maddiyatla veya mühendislik güdüleri ile motive edemezsiniz ki. Biz ülkemizin yarınlarını inşa ediyoruz. Tam bağımsız yarınlarını inşa ediyoruz. Milletimizin faydasına bu işi yapıyoruz diyerek ancak bu işe motive edebilirsiniz. Zaten insanlarda bu inançla motive olup Baykar'da sabahlara kadar çalışıyorlar. Yoksa başka yerlere de gidebilirler. Çok daha yüksek maaş veren yurtdışındaki firmalarda da kendilerine yer bulabilirler ama mesela böyle bir şey görmüyoruz. Çünkü oraya gittiğinde çok daha önemli bir şey kaybedecek. Bu manevi motivasyonunu kaybedecek. Amacını kaybedecek. İnsanları böyle şayet maddi havuçlarla motive etmeye kalkarsanız, bu arada bunun bilimsel sosyal deneyi de var. İşiniz çok zor. Çok başarılı sonuç olmanız mümkün değil. Başkası daha büyük havuç verdiğinde oraya kaçar. Onun dışında o maddi havuçların hiçbiri tam istediğiniz sonuçları da vermez. BAYKAR'ın hikayesinde de bu var. Benim Türkiye'ye dönmemde aslında bu anlamın tamamlanması var. Evet çok önemli yerlerde, dünyanın en iyi okulunda okuyabilirsiniz ama buna, yaptığınızı bütün işlere bir anlam katmanız gerekiyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading