Yandex Metrica

Seferler başlıyor! Bakan Uraloğlu duyurdu: Ankara-Elmadağ tren hattı start veriyor

Seferler başlıyor! Bakan Uraloğlu duyurdu: Ankara-Elmadağ tren hattı start veriyor

Ankara-Elmadağ Bölgesel Tren seferlerini 21 Mart'ta başlayacağını duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Ankara Elmadağ arasında her gün 6 seferin yapılacağını bildirdi. Ayrıca Tren seferlerinde bilet fiyatlarını da en uygun düzeyde tuttuklarını vurgulayarak,  "İnsanımız trenle yapılan seyahatin konfor ve güvenine alıştı. Bizler de vatandaşlarımızın konforu, vatandaşımızın güveni için Türkiye'nin dört bir yanını demiryolu ağları ile birleştirmeye, yeni tren seferleri ile vatandaşlarımızı buluşturmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Gündem

14.04.2024, 09:16

Ankara-Elmadağ tren hattına ilişkin açıklamamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Abdulkadir Uraloğlu, demiryollarını devlet politikası olarak ele aldıklarını ve öncelikli sektörlerin en başında tuttuklarını belirterek, demiryollarında önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İlk hac kafilesinin yola çıkacağı tarih belli oldu İlk hac kafilesinin yola çıkacağı tarih belli oldu Haberi Görüntüle

ANA YURT DEMİR AĞLARLA ÖRÜLDÜ

Sözlerine devam eden Uraloğlu demiryolu projeleriyle Türkiye’nin dört bir yanını raylı sistem ağlarıyla bağladıklarını ifade ederek, "Son 22 yılda ülkemizde demiryollarında ciddi yatırımlarla, iyileştirme, yenileme ve kalkınma hamleleriyle Türkiye’nin adeta çehresini değiştirdik. Ana yurdumuzu gerçekten demir ağlarla ördük" şeklinde konuştu.

19 Mayıs İzmir Sıla konseri saat kaçta başlayacak? Alsancak Sıla konseri ücretsiz mi, nerede yapılacak? 19 Mayıs İzmir Sıla konseri saat kaçta başlayacak? Alsancak Sıla... Haberi Görüntüle

22 YILDA 57 MİLYAR DOLAR YATIRIM

Mevcut tüm demiryolu hatlarının tamamen yenilendiğini, yüzde 60’tan fazlasının ise sinyalli hale getirildiğini belirten Uraloğlu, son 22 yılda demiryollarına 57 milyar dolar üstünde yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vladimir Putin kimdir, kaç yaşında? Putin kaç kere devlet başkanlığı yemini etti? Vladimir Putin kimdir, kaç yaşında? Putin kaç kere devlet başkanlığı... Haberi Görüntüle

2 BİN 252 KİLOMETRE HIZLI TREN

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Abdulkadir Uraloğlu ayrıca 2002 yılında 10 bin 948 km olan hat uzunluğunu, şu anda 13 bin 919 kilometreye yükselttiklerini ve 2 bin 252 kilometre hızlı tren hattı inşa ettiklerini ifade etti.

Son dakika: İİT 15. Zirvesi nihai bildirisi yayımlandı! Türkiye'nin önerisi karara eklendi Son dakika: İİT 15. Zirvesi nihai bildirisi yayımlandı! Türkiye'nin önerisi... Haberi Görüntüle

AVRUPA'DA 6. DÜNYADA 8.

Açıklamalarına devam eden Bakan Uraloğlu, "Ülkemizi, yarım asırlık hayalimiz olan Yüksek Hızlı Tren işletmeciliği ile tanıştırdık ve Avrupa’da 6’ncı, Dünya’da 8’inci yüksek hızlı tren işletmecisi yaptık. Demiryollarına yaptığımız yatırımların sonuçlarını da aldık." şeklinde konuştu.

Acılı baba, firari Eylem Tok ve oğluna seslendi: Son nefesime kadar peşinizdeyim Acılı baba, firari Eylem Tok ve oğluna seslendi: Son nefesime... Haberi Görüntüle

SEFERLER BAŞLIYOR

"Artık vatandaşlarımız seyahatlerinde demiryollarını tercih etmeye başladı" diyerek sözlerine devam eden Uraloğlu, "Vatandaşlarımızın isteğiyle son dönemde birçok hatta yeni sefer başlattık. Bunların en sonuncusu da Ankara -Elmadağ arası yeni seferlerimiz oldu." ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş'tan AK Parti'ye anayasa ziyareti: Yeni anayasa içeriği için tarih verdi Numan Kurtulmuş'tan AK Parti'ye anayasa ziyareti: Yeni anayasa içeriği için... Haberi Görüntüle

ANKARA-ELMADAĞ'A GÜNDE 6 SEFER OLACAK

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ankara-Kayseri-Kars güzergahında Ankara-Elmadağ Bölgesel Tren Seferi’ni 21 Mart’ta başlatacaklarını ifade eden Bakan Uraloğlu, "Bölgesel Tren Seferi Ankara-Elmadağ ve Elmadağ-Ankara arasında her gün 6 sefer olarak düzenlenecek. Gelen talepler neticesinde sefere koyduğumuz Ankara-Elmadağ Bölgesel Treni, 21 Mart tarihinden itibaren işletilmeye başlayacak." dedi.

Sözlerine devam eden Uraloğlu, "Her gün aralıksız olarak 6 sefer yapacak olan trenlerimiz ile vatandaşlarımız Ankara Elmadağ arasında konforlu yolculuk etme şansı bulacak. Ankara-Elmadağ Bölgesel Trenimiz 136 koltuk kapasiteli dizel setlerden oluşacak” ifadelerini kullandı.

MHRS randevusu alıp hastaneye gitmeyenler bir daha randevu alamaz mı? Kaç gün sonra yeni randevu verilir? MHRS randevusu alıp hastaneye gitmeyenler bir daha randevu alamaz mı?... Haberi Görüntüle

ANKARA-ELMADAĞ ARASI 40 DAKİKA 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Elmadağ Bölgesel Treni’nin her gün Ankara’dan 06:10, 12:25 ve 17:40 saatlerinde, Elmadağ’dan Ankara’ya ise 07:20, 13:30 ve 18:55 saatlerinde hareket edeceğini belirtti.

Açıklamalarına devam eden Uraloğlu, "Hareket saatleri vatandaşların ihtiyacına göre belirlendi. Seyir süresi ise 40 ila 45 dakika olacak. Ankara-Elmadağ Bölgesel Treni sadece Kayaş İstasyonu’nda bir dakikalık bekleme yapacak." ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan tarihi çağrı: 'Siyonizmin baskılarıyla işini bırakmak zorunda kalan akademisyenlere kapımız açıktır' TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan tarihi çağrı: 'Siyonizmin baskılarıyla işini bırakmak zorunda... Haberi Görüntüle

ANKARA ELMADAĞ TREN SEFERLERİ KAÇ TL?

"Tren seferlerinde bilet fiyatlarını da en uygun düzeyde tuttuk. Tam parkur ücretinin 55 TL, diğer istasyonlar için ise 40 TL olarak belirlendik." diyerek sözlerine devam eden Uraloğlu, "İnsanımız trenle yapılan seyahatin konfor ve güvenine alıştı. Bizler de vatandaşlarımızın konforu, vatandaşımızın güveni için Türkiye’nin dört bir yanını demiryolu ağları ile birleştirmeye, yeni tren seferleri ile vatandaşlarımızı buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading