SON DAKİKA
Seçil Erzan'ın evinden çıkan son liste! Kim ne kadar aldı ne kadar ödedi?

Seçil Erzan'ın evinden çıkan son liste! Kim ne kadar aldı ne kadar ödedi?

Dolandırıcılıktan tutuklanan bankacı Seçil Erzan'ın gözaltına alındığında evinde yapılan aramalarda, 2 tane alacak verecek listesinin ele geçirildiği ortaya çıktı. Öte yandan Seçil Erzan’ın tehditle çekildiği iddia edilen görüntüleriyle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Gündem

29.01.2024, 11:13

Futbol ve iş dünyasının ünlü isimlerini hayali fon yaratarak milyonlarca dolar dolandırdıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen bankacı Seçil Erzan'la ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Habertürk'ün haberine göre; Seçil Erzan’ın evinde biri dolar diğeri Türk lirası olarak aldığı ve ödediği para listesi ortaya çıktı.

2,5 milyar liralık vurgun! Yüksek kâr vaadiyle kandırdı: Holding sahibi... Haberi Görüntüle

KİM NE KADAR ALDI NE KADAR ÖDEDİ?

Söz konusu liste isim, alınan, ödenen, borç, fazla ödenen, fark, para birimi ve not olarak hazırlanmış. Listede Fatih Terim’in ismi de yer alıyor. Ünlü teknik adamdan 700 bin dolar alındığı, 1 milyon 500 bin dolar ödendiği yazılıyor. Ayrıca 800 bin dolar fazla ödenen listenin not bölümüne "Ödenen miktar yazılanın çok" ibaresi eklenmiş. TL listesindeki isimler arasında Fatih Terim’in şoförü Umut Algöze'nin de yer alması dikkartlerden kaçmadı. Listeye göre Umut Algöze 100 bin lira ödemiş, 150 bin olarak parasını almış gözüküyor.

Türkiye'nin genç nüfusu azalıyor! Tarihte bir ilk! Yaşlı nüfus oranı... Haberi Görüntüle

TOPLAM 55 MİLYON DOLAR

Arda Turan, Muslera, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Emre Çolak gibi ünlü isimlerin de yer aldığı dolar listesine göre Seçil Erzan toplamda 55 milyon 633 bin 222 dolar para topladı. Bunlardan 45 milyon 59 bin 333 dolar parayı geri ödedi. Toplam 24 milyon 866 bin lira borç kaldı. Seçil Erzan, 14 milyon 292 bin 222 dolar fazla para ödedi. Aradaki fark ise 10 milyon 573 bin 888 liraydı.

Belgrad Ormanı'nda dehşet! Ağaca bağlanmış erkek cesedi bulundu Haberi Görüntüle

VİDEO TEHDİT ALTINDA MI ÇEKİLDİ?

Öte yandan Seçil Erzan’ın tehditle çekildiği iddia edilen görüntüleriyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Söz konusu videoyu çeken Mojitaba Hakani’nin avukatı Sabih Sorucu, tehdit altında çekildiği iddia edilen videonun, Seçil Erzan’ın evinin önünde çekildiğini savundu. “Yayınlanan haberlerle birlikte müvekkilim sanki zorla Seçil’i götürmüş ve video çektirmiş gibi bir izlenim oluşturuldu.” diyen avukat Sorucu, şu ifadeleri kullandı;

“Yayına konu videoyu müvekkil kendi çekmiştir doğru. 7 Nisan 2023 tarihinde Seçil'in evinin önünde çekilen bir video. Seçil'in kendi rızası ile çekilen bir video. Orada Seçil'in oturmuş olduğu site yeni imar edilen bloklar ve yan tarafı açık alan, orada kapının önünde çekilen video sanki ormanlık alanda yada boş bir arazide çekilmiş gibi lanse edilmiş. Bu doğru değil.” 

Meteoroloji 14 Şubat 2024 hava durumu! Yarın Türkiye geneli hava... Haberi Görüntüle

Hamza Dağ, Tire'de vatandaşlarla buluştu: İyi projelerin devamını sağlayacağız! Haberi Görüntüle

"VİDEOYU POLİSE BİZ TESLİM ETTİK"

Söz konusu videonun, Erzan’ın Mali Şube’de ifadesi alındığı sırada kendileri tarafından polise teslim edildiğini ifade eden Sorucu, “Bizim müvekkilimizin dijital materyallerine el konulmamıştı. Herhangi bir şey yoktu. Biz kendi istediğimizle verdik. Herkes parasını kaptırmıştı. Müvekkilde parasını kaptırdı ama parasını kaptırmakla kalmayıp, bir de senet imzalatmıştı. Nasıl Seçil herkese güven sağlayarak para toplamış ise müvekkilden de güven sağlayıp para aldı. Bir de Süleyman Arslan’dan para alabilmek için onun güvenini kazabilmek için müvekkili aracı kılmış ve kullanmıştır.” dedi.

Suriye'nin kuzeyinde terör avı! Çok sayıda terörist yok edildi Haberi Görüntüle

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandan ‘Fatih Terim Fonu’ dolandırıcılığına 2 milyon 800 bin dolar kaptıran iş insanı İsmail İbrahim Çağlar, Seçil Erzan’ın yerini 3 gün boyunca adli merciilere bildirmeyerek, banka lehine ifade vermeye zorladıkları iddiasıyla 10 Denizbank yetkilisi suç duyurusunda bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading