Yandex Metrica

Sarıyer Grubu'nu aşamadı! Adayları seçemedi: İmamoğlu'nun İstanbul'da 10 ilçede sözü geçmedi!

Sarıyer Grubu'nu aşamadı! Adayları seçemedi: İmamoğlu'nun İstanbul'da 10 ilçede sözü geçmedi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'daki 10 ilçenin adayını belirleyemediği ortaya çıktı. İmamoğlu'nun genel merkez ile anlaşan Erdoğan Toprak'ın öncülüğündeki Sarıyer Grubu'nu aşamadığı Sarıyer ekibi; Silivri, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Beyoğlu, Zeytinburnu, Beşiktaş, Sarıyer, Tuzla, Kartal adaylarının belirlenmesinde aktif rol oynadı.

Gündem

10.04.2024, 00:31

CHP'de aday tespitinde bölgesi dışına taşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendi kentinde Erdoğan Toprak'ın öncülüğündeki Sarıyer Grubu'nu aşamadığı ve 10 ilçenin adayını belirleyemediği ortaya çıktı.

Bakan Uraloğlu duyurdu: Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek Bakan Uraloğlu duyurdu: Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek Haberi Görüntüle

İMAMOĞLU, SARIYER GRUBUNU AŞAMADI 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, genel merkez ile anlaşan Erdoğan Toprak'ın öncülüğündeki Sarıyer Grubu'nu aşamadığı bildirildi. Önceki Genel Başkan Kılıçdaroğlu döneminde İstanbul'da güçlü ve aktif bir figür olan Toprak'ın kurultay sürecinde de adı ön plana çıkmıştı. 10 ilçe adayının belirlenmesinde Erdoğan Toprak kadar Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın da etkili olduğu ortaya çıktı. 

Uzman isim uyardı! Bu faya dikkat: 6'nın üzerinde deprem üretebilir Uzman isim uyardı! Bu faya dikkat: 6'nın üzerinde deprem üretebilir Haberi Görüntüle

SARIYER EKİBİ 10 İLÇENİNİ BELİRLENMESİNDE AKTİF ROL OYNADI 

Ekrem İmamoğlu'nun belirlenmesine etki edemediği isimlerin çoğunun İmamoğlu'nun Büyükşehir'e seçilmesi öncesinde İstanbul'da CHP'de parti içerisinde aktif görev alan isimler olduğu kaydedildi. CHP'li kaynaklardan edinilen bilgilere göre, CHP içindeki Sarıyer ekibi Silivri, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Beyoğlu, Zeytinburnu, Beşiktaş, Sarıyer, Tuzla, Kartal adaylarının belirlenmesinde aktif rol oynadı.

 

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading