banner2

Şanlıurfa'yı sağanak vurdu hayat felç oldu! Mahsur kalanlar kepçeyle kurtarıldı

Depremin vurduğu Şanlıurfa'da sağanak etkili oldu. Dereler taştı, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Eyyüpnebi ve Muradiye Mahallesi'nde giriş katlarda bulunan bazı evleri su bastı. Eyyübiye Belediyesi, evinde mahsur kalan bazı vatandaşları kepçeyle bulundukları yerden çıkardı.

Gündem 27.03.2023, 07:19 27.03.2023, 10:39
Abone ol

Şanlıurfa'yı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bu kez de sel vurdu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinde 17 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa'da yine sağanak etkili oldu ve hayatı olumsuz etkiledi.

Kent merkezinde öğle saatlerinde gök gürültülü sağanak başladı. Yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, bazı küçük derelerde taşkın meydana geldi.

Sağanağa hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar ile sürücüler trafikte ilerlemekte zorlandı. Belediye ekipleri, kent merkezinde çalışma yaptı.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, ekiplerin tamamının sahada olduğu vurgulanarak, "Gelen ihbarlar, ekiplerimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir. Can ve mal güvenliği açısından vatandaşlarımızın tedbirli olmaları önem arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de kentte 15 Mart'taki sel felaketinde taşan Sırrın ile Cavsak derelerinde incelemelerde bulundu.

MAHSUR KALANLAR KEPÇEYLE ÇIKARILDI

Merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Eyyüpnebi ve Muradiye Mahallesi'nde giriş katlarda bulunan bazı evleri su bastı. Eyyübiye Belediyesi, evinde mahsur kalan bazı vatandaşları kepçeyle bulundukları yerden çıkardı.

BELEDİYE BAŞKANI SAHAYA İNDİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ekiplerin çalışmasını sahada koordine etti.

Başkan Kuş, selden olumsuz etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunarak, ihtiyaçların giderilmesi için ilgili birimlere talimat verdi.

Yağışın gece boyunca etkili olması bekleniyor.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!