Yandex Metrica

Sitede Ara

Sağlık Bakanlığı KPSS şartsız 8000 personel alımı gerçekleştirecek! Bakanlık kadro-branş alanlarını açıkladı!

Sağlık Bakanlığı KPSS şartsız 8000 personel alımı gerçekleştirecek! Bakanlık kadro-branş alanlarını açıkladı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müjdeli haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Sağlık Bakanlığı'na 8000 yeni sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Daha önce 27 bin sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran bakanlık, 8000 kişiye daha istihdam sağlanacağını duyurdu. Toplamda Sağlık Bakanlığı 36 bin personel alımı gerçekleştirecek.

Gündem

20.05.2024, 08:16

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2024 yılında 35 bin personel alınacağını duyurmasının ardından en çok merak edilen konulardan birisi hangi branşlarda, hangi şehirlerde personel alımı yapılacağı oldu.

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çıkartılan yasa ile birlikte sağlık alanında personel problemi yaşayan bölgelerde sözleşmeli personel alımı yapılmasının önü açıldı. Sağlık Bakanlığı bünyesine 9000 yeni sağlık personeli alınacak.

Ankara'yı sel aldı! Başkent yağmura teslim oldu: Araçlar suya gömüldü! Ankara'yı sel aldı! Başkent yağmura teslim oldu: Araçlar suya gömüldü! Haberi Görüntüle

EBELER KÜÇÜK TIBBİ MÜDAHALELERDE BULUNABİLECEK

Ebelerin ''Görev tanımı''nda değişiklikler meydana geldi. Artık ebeler, doğumlarda aktif olarak görev alabilecek ve küçük tıbbi müdahalelerde bulunabilecekler. 

Yeni mezun diş hekimleri ise, bağımsız muayenehanelerde aktif görevde bulunabilecek.

İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı eriyor İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı... Haberi Görüntüle

İLAÇ RUHSATLANDIRMA SÜRECİ KOLAYLATIRILACAK

Yasa ile ayrıca 'Yerli ilaç' sektörü de destekleniyor. İlaç ruhsatlandırma süreci kolaylaştırılacak. İki aylık bekleme süresi kaldırılıyor, ruhsatname harçları artık yeni kriterlere göre belirlenecek.

Vatandaşlar isyan etti! İBB'den güldüren zam: Olmayan hizmete yüzde 100 zam! Vatandaşlar isyan etti! İBB'den güldüren zam: Olmayan hizmete yüzde 100... Haberi Görüntüle

SAĞLIK BAKANLIĞI HANGİ KADRO VE BRANŞLARDA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı (84), biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı (127), elektrikçi (Genel) 144, ısıtma ve sıhhi tesisatçı (143), inşaat boyacısı (64), klinik destek elemanı (600), güvenlik görevlisi (3 bin 250), marangoz (32), oto bakım onarımcısı-otomotiv mekanikçisi (2), oto elektrikçisi (2), otomotiv kaportacısı (2), temizlik görevlisi (3 bin 550).

İliç'te üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı! İliç'te üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı! Haberi Görüntüle

BAKAN FAHRETTİN KOCA: SAĞLIK CAMİASINA HAYIRLI OLSUN

''Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun.''

Habere Tepki Ver

3

1

1

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading