Yandex Metrica

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni gelişme! Vurulan şoför konuştu

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni gelişme! Vurulan şoför konuştu

Ece Erken'in eşi Beşiktaş'ın eski yöneticisi ve avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın, olayda yaralanan şoför Murat Bilmez konuştu. Katil zanlısı Kadir Yasak'ın olay esnasında elini omzuna atması üzerine  Mahmutyazıcıoğlu'nun de küfürlü bir şekilde sanıkları kovduğunu belirterek "Kadir o esnada Şafak Ağabeye sıktı" dedi. 

Gündem

23.01.2024, 19:41

Eski manken ve sunucu Ece Erken'in eşi Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak'ta Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin davanın ikincüi duruşması görüldü. Bakırköy 12'inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Maktul Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu katıldı. Tutuklu bulunan 10 sanık bulundukları cezaevinden getirilirken 10 tutuksuz sanık ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

İZİNLİ DAYISININ YERİNE BAKMIŞ

Olay günü Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun yanında olan ve yaralanan şoförü Murat Bilmez, "Ben normalde çevre mühendisiydim. İş bulamadığım için şoförlük yapıyordum. Normalde ben Ece Erken'in şoförüyüm. Şafak Bey'in de şoförü dayım olur. Ancak o gün izinli olduğu için Şafak Ağabeyinin şoförlüğünü ben yaptım. Olay öncesinde de Fikret Orman geldi bir süre sonra gitti. Daha sonra Ece yenge Şafak Ağabeyi aradı. Şafak Ağabey de '10-15 dakikaya kalkarız' demişti" diye konuştu.

"YAPMA AĞABEY..."

Olay esnasında mekana ilk olarak Kadir ve Serkan'ın geldiğini söyleyen Murat Bilmez, "Şafak Ağabey ile selamlaştılar, ben birbirlerini tanıyorlar sandım. Kadir masaya hızlı bir şekilde gelip oturdu. Ali ve Seccad da geldi ortam kalabalıklaşınca ben de masaya doğru döndüm. Kadir ile Şafak Ağabey konuşuyordu. Kadir 'Dedin mi? Demedin mi ?' diyordu. Şafak Ağabeyi de 'Desem ne olacak, demesem ne olacak' diyordu. Kadir elini Şafak Ağabeyin omzuna attı. Şafak Ağabey de küfürlü bir şekilde 'çıkıp gidin' dedi ve kovdu. Kadir o esnada Şafak Ağabeye sıktı. Ben o sırada 'ne oluyor' dedim ve ayağa kalktım. Bana da sıktı, kalktığım yere düştüm" ifadelerini kullandı.

"MAKTÜLÜN SİLAHI YOKTU"

Olaya ilişkin çok fazla detay hatırlamadığını belirten Bilmez, "Şafak Ağabeyin bilincini açık tutmak için 'Kaç çocuğun var?' gibi sorular soruyorlardı. Ben gelen kişileri iş için geldiklerini sanmıştım. Kadir beni vurduktan sonra tekrar bana doğru baktı. Kadir'in savunmasında biri 'Yapma ağabey, ne yapıyorsun' dedi, diye bahsettiği kişi bendim. O gün Şafak Ağabeyin yanında silah yoktu. Ben de silah taşıyan biri değilim. Karşı taraftan şikâyetçiyim" dedi.

Maktul, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu'nun avukatı Murat Akyüzoğlu, söz alarak "Maktul aynı zamanda benim yeğenimdir. Karşı taraf soruşturmanın doğru yürütülmediğini söylüyor. Benim yeğenim yerlerde sürüklenerek katledildi. Bütün dünya bunu izledi" dedi.

SANIKLAR VE İSTENEN CEZALAR

Davada sanıklar Ali Yasak ve Abdulkadir Kara hakkında 4 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9'ar aydan 12 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi. Sanıklar, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9'ar aydan 10 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi.

Sanıklar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 3 yıl 9'ar aydan 10 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Diğer 10 sanık için de 'Suçluyu kayırma' suçundan değişen oranlarda hapis cezası istendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading