Yandex Metrica
Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna kavuştu! 7,4 kilometrelik hat hizmete açıldı

Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna kavuştu! 7,4 kilometrelik hat hizmete açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı hizmete açıldı. Son 20 yıllık ulaşım ağı atılımında İstanbul'a bir eser daha kazandırıldı. İstanbul'un en önemli noktalarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na raylı sistem ulaştırıldı.

Gündem

04.02.2024, 09:33

Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitedeki Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı hizmete girdi. Metronun ilk sürüşünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

Adalet Bakanı Tunç'tan, İsrail'in yardım kuyruğundaki Filistinlileri hedef almasını kınama Haberi Görüntüle

7,4 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle hizmete açılan yeni hat 4 istasyondan oluşurken 7,4 kilometre uzunluğunda.

İstanbul'un şehirlerarası ve uluslararası hava ulaşım terminallerinden biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na Kadıköy–Kartal–Pendik (Tavşantepe) Metro Hattı'nın devamı sağlanarak doğrudan raylı sistemle güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde ulaşmak mümkün olacak.

İstanbul trafiğini rahatlatmak ve vatandaşların havalimanına ulaşımını kolay hale getirmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda koordinesi ile Kadıköy - Tavşantepe metro hattı 4 durak daha eklenerek 7,4 km uzatıldı.

Zeki Bilgin kimdir? Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Zeki Bilgin CHP'li... Haberi Görüntüle

BİRÇOK HATTA ENTEGRE OLACAK

Pendik - Sabiha Gökçen metrosu Marmaray, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatları, Kadıköy - Kartal - Kaynarca metro hattı ve Üsküdar - Çekmeköy metro hattı ile entegre olacak.

Ünalan durağından metrobüse, Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray'a, Kadıköy durağından ise vapurlara geçiş yapılabilecek.

TÜRK-İŞ'in acı günü: TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Kavlak yaşamını yitirdi Haberi Görüntüle

SEYAHAT SÜRESİ 10 DAKİKAYA DÜŞECEK

Hattın işletmeye alınması ile Tavşantepe - Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 10 dakika, İstanbul Anadolu Adliyesi - Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 12 dakika, Kadıköy - Fevzi Çakmak (Hastane) arası seyahat süresi 42 dakika, Çamlıca - Kurtköy arası 45 dakika, Çamlıca - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 48 dakika, Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 50 dakika olacak.

M4 Kadıköy - Tavşantepe metro hattı, Fevzi Çakmak istasyonunda Pendik'ten gelen M10 Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı hattı ile birleşecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading