Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya'dan kritik açıklama! Çekilme talimatı verdiler

Rusya'dan kritik açıklama! Çekilme talimatı verdiler

Rusya Savunma Bakanlığı, Herson şehrindeki savunma hattının Dnipro Nehri'nin sol yakasına çekileceğini açıkladı.

Gündem

23.01.2024, 20:02

Rusya Savunma Bakanlığı, Herson şehrindeki savunma hattının Dnipro Nehri'nin sol yakasına çekileceğini açıkladı.

Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay uçuşuna hazır Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay... Haberi Görüntüle

RUS YANLISI VALİ YARDIMCISI HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan Rusya'nın ilhak ettiği Ukrayna'nın Herson bölgesinin sözde Vali Yardımcısı Kiril Stremousov'un geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiği bildirildi.

Herson bölgesinin sözde Valisi Vladimir Saldo, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Stremousov'un bölgede geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirtti.

Rusya ve Ukrayna orduları arasında Herson bölgesindeki çatışmalar son iki ayda şiddetlenmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 4 Kasım'da yaptığı açıklamada, Herson bölgesindeki sivillerin tehlikeli alanlardan tahliye edilmesi gerektiğini söylemişti.

Rusya, Ukrayna'nın Herson bölgesinin yanı sıra Donetsk, Luhansk ve Zaporijya bölgelerini 30 Eylül'de ilhak etmişti.

Ömer Halisdemir'in katiline Harp Okulu'nu veren amiral! Bu kadarını ancak bir Yunan yapabilirdi Ömer Halisdemir'in katiline Harp Okulu'nu veren amiral! Bu kadarını ancak... Haberi Görüntüle

RUSYA'DAN BİR YASAK DAHA

Rusya'da "dost olmayan ülkelerin" pay sahibi olduğu 191 enerji şirketinin hisse işlemleri yasaklandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı kararnameyle, ülkede faaliyet gösteren ve dost olmayan ülkelerin pay sahibi olduğu enerji şirketlerine yönelik kısıtlamalar getirildi.

Kararnameye göre, Rusya'daki toplam 191 şirketin hisse işlemleri yasaklanırken, söz konusu işlemler yalnızca özel izin alınması halinde gerçekleştirilebilecek.

Kısıtlamaların uygulanacağı şirketler arasında Unipro, Fortum, Baker Hughes ve Schneider Electric de alıyor.

Dost olmayan ülkelerin yatırımcılarının Rusya'da stratejik şirket hisselerinde işlem yapması 5 Ağustos'ta yasaklanmıştı.

Putin'in 26 Ekim'de imzaladığı bir başka kararnameyle dost olmayan ülkelere ait 45 banka ve bankacılık kurumunun hisselerine veya hisse sermayelerine yönelik işlemler de yasaklanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading