Yandex Metrica

RTÜK Başkanı, Fatih Altaylı'nın 'yardım kampanyası engellendi' iddialarına yanıt verdi!

RTÜK Başkanı, Fatih Altaylı'nın 'yardım kampanyası engellendi' iddialarına yanıt verdi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gazeteci Fatih Altaylı'nın düzenledikleri yardım kampanyasının engellendiği iddialarına cevap verdi. Söz konusu iddiaya ilişkin, "Yardım kampanyalarını engellememiz söz konusu olamaz, bilakis yardım kampanyalarının tamamını desteklemişizdir. Desteklemeye de devam edeceğiz." denildi.

Gündem

23.01.2024, 22:18

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın düzenlemeyi planladıkları yardım programının RTÜK tarafından engellendiği iddiasına ilişkin açıklamada bulundu.

Söz konusu iddia ile ilgili şu açıklamada bulunuldu;

Kuzey Irak'a operasyon an meselesi! Terör örgütünden itiraf: Onları oradan çıkaramayız! Kuzey Irak'a operasyon an meselesi! Terör örgütünden itiraf: Onları oradan... Haberi Görüntüle

"YARDIM KAMPANYALARININ TAMAMINI DESTEKLEDİK"

"Fatih Altaylı her zamanki gibi sorumlu davranmayıp araştırmadan manipülasyon peşinde. Duyarlı yayıncılarımız tarafından ayrı ayrı yardım kampanyası yapılması yerine daha güçlü bir destek için ortak hareket edilerek birlikte kampanya yapma kararı alındı.

Biz de RTÜK olarak bunu destekledik. Kampanya detayları önümüzdeki günlerde duyurulacaktır. Yardım kampanyalarını engellememiz söz konusu olamaz, bilakis yardım kampanyalarının tamamını desteklemişizdir. Desteklemeye de devam edeceğiz. Fatih Altaylı'nın açıklaması düpedüz yalan ve iftiradan ibarettir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading