Yandex Metrica

Sitede Ara

Resmi Gazete'de yayımlandı: Merkez Bankası'ndan mevduat oranlarına yeni düzenleme

Resmi Gazete'de yayımlandı: Merkez Bankası'ndan mevduat oranlarına yeni düzenleme

Resmi Gazete'nin 24 Mayıs 2024 tarihli sayısında Merkez Bankası'nın mevduat oranlarıyla ilgili zorunluk karşılıklarda değişikliğe ilişkin kararı yer aldı.   

Gündem

24.05.2024, 11:25

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile vadeli mevduatlarla ilgili değişikliğe gidildi. 

Merkez Bankası tarafından 24 Mayıs 2024 tarihli yayınlanan tebliğe göre, yurt dışı bankalar mevduatı ve katılım fonu hariç vadesiz, ihbarlı ve 1 ay ile 3 aya kadar vadeli mevduat katılım fonunda yeni oran yüzde 12 olarak güncellendi.

Efes Antik Kenti'nde skandal görüntüler! Müzeye Türk vatandaşların alınmadığı iddiası sosyal medyada infial yarattı! Efes Antik Kenti'nde skandal görüntüler! Müzeye Türk vatandaşların alınmadığı iddiası... Haberi Görüntüle

ORANLAR, 1 YIL VE ÜZERİ MEVDUATLARDA YÜZDE 22 OLACAK

6 aya kadar vadeli mevduatlar ile 1 yıla kadar vadeli ve 1 yıldan uzun vadelilerde bu oran yüzde 8 olarak uygulanacak.

Oranlar, Merkez Bankası'nca kur koruma desteği sağlanan hesaplarda 6 aya kadar vadelilerde yüzde 33, 1 yıl ve üzeri mevduatlarda yüzde 22 olacak.

Yurt dışı bankalar mevduatı katılım fonu dahil 1 yıla kadar vadeli hesaplarda ise yüzde 8, 3 yıla kadar vadelilerde yüzde 5 buçuk, 3 yıldan uzun vadeli hesaplar için faiz oranı yüzde 3 olarak belirlendi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

9

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading