SON DAKİKA
Ponzi Seçil Erzan'ın üfürükçülerle yaptığı konuşma ortaya çıktı: Sorun çıkarsa patlarım

Ponzi Seçil Erzan'ın üfürükçülerle yaptığı konuşma ortaya çıktı: Sorun çıkarsa patlarım

Hayali fon yaratarak futbolcuları ve işadamlarını dolandırmakla suçlanan Seçil Erzan'ın hayali fon yaratarak futbolcu ve iş insanlarını dolandırdığı davada, bazı üfürükçülerin de adı geçiyor. Günlerdir Türkiye'nin gündemini meşgul eden olayda Seçil Erzan'ın milyonlarca dolarlık ödemeleri çeviremez hale gelince, dua için üfürükçülerden yardım istediği ortaya çıktı.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Futbol ve iş dünyasının ünlü isimlerini hayali fon yaratarak milyonlarca dolar dolandırdıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Denizbank eski Şube Müdürü Seçil Erzan'la ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Günlerdir Türkiye'nin gündemini meşgul eden olayda Seçil Erzan'ın milyonlarca dolarlık ödemeleri çeviremez hale gelince, dua için ve bir tür enerji aktarımı için üfürükçülere başvurduğu ortaya çıktı. Söz konusu kayıtlara göre Seçil Erzan, durumu yöneticilerin anlayacağını farkedince bir üfürükçüden yardım istediği anlaşıldı. Yetkililer, Seçil Erzan’ın cep telefonunda yaptığı incelemede, kurtarıcı olarak gördüğü 3 üfürükçü kadınla çok fazla konuşma yaptığını tespit etti. Bu üfürkçülerin isimler Hülya Kılıç, Nursel Ekinci ve Selma Göksal. Nursel ekinci Üfürükçü kadınlardan biri Seçil Erzan’la eskiden tanışan Hülya Kılıç.

ERZİNCAN'DA TOPRAK KAYMASI 13 ŞUBAT / Erzincan'da toprak kayması yaralanan... Haberi Görüntüle

''BENİM KURTULULŞUM SENSİN''

Seçil Erzan ile Hülya Kılıç arasında 4 Şubat 2023 günü geçen konuşlar şu şekilde;

Seçil Erzan: Herkes ama herkes beni çok sıkıştırıyor, neler oluyor anlatamam. Dayanacak bir saniye ve umut kalmadı. Ben ne yapayım? 2 kelime yazsana bana. Sadece sen benim hayatımı kurtarırsın. Benim kurtuluşum sensin canım.

Hülya Kılıç: Canım umutsuzluğa kapılma, çıkış yolu sende. Süre iste. Satış ve kredi işlerini hallet.

Seçil Erzan: Kimse süre vermiyor. Satış ve kredi oldu ama yetmiyor. Sen düşünüyorsun. Gördüğün hissettiğin bir şey varsa bana söyle kuzum. Beni doğru yola sen götürürsün. Son 2 günüm benim. İlaç içip uyanmamak üzere uyuyacağım. Canikom uyudun mu? Bana kramponlu kâğıt imzalattı cumaya kadar.

İstanbul'da bu hafta yağmur var mı? İstanbul'da bugün hava nasıl... Haberi Görüntüle

''SORUN ORTAYA ÇIKARSA PATLARIM''

Hayali fon yaratarak futbolcuları ve işadamlarını dolandırmakla suçlanan Seçil Erzan’ın yardım istediği bir diğer üfürkçü de Adana’da yaşayan Selma Göksal. Seçil Erzan'ın cep telefonuna Diba olarak kaydettiği Selma Göksal ile 11 Ocak 2023’te yaptığı yazışma şu şekilde;

Diba: Ne oldu niye bozuksun. Müsait olunca yaz bana, ben dua edeyim.

Seçil Erzan: Bugün bin şükür, beklediğim şey geldi ama yetmiyor biraz daha gelmesi gerekiyor abla. Bir de işte üstlerime bilgi vermem gereken bir konu vardı, vermedim. Onlar da fark etti birden. Onu çözmem gerekiyor şimdi. Konu çok önemli, bu işlerle bağlantılı. Oradan da bir sorun çıkarsa her şey patlar. İnsanlıktan çıktım artık.

Diba: Allahım zorunu kolaya çevirsin, inşallah hayırlısıyla sonlandırırsın. Yarın veremez misin üstlerine?

Seçil Erzan: Onlara bir şey vermem gerekmiyor, fark ettiler onlara sormadan iş yaptığımı. Olayı büyütürlerse çok kötü olur.”

Diba: Tamam canım benim. Bu akşam ona da okuyalım ben elimden geleni yapacağım sen merak etme. İnşallah bunu da atlatacağız. Canım yanmıyor Allahu ekber.

Seçil Erzan: Olmaz bişi di mi abla.

Diba: Benim canım acımıyorsa olmaz inşallah kızım. Yine de Allah bilir, takdir-i ilahinindir. Olmayacak diye düşünüyorum. Yarın öğleye kadar Kuran’dayım. Cuma günü de duan var, inşallah dualarda buluşuruz.

Seçil Erzan: Allah razı olsun ablacım. Yarın sana 60 bin TL göndereceğim. Yardım et bana abla iyice karışmasın ortalık.

Diba: Allahım yar ve yardımcın olsun inşallah. Elimden gelen her şeyi yapacağım, sen dimdik ayakta dur.

Seçil Erzan: Tamam canım ablam.

Saldırı girişimi cezasız kalmadı! Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

''MUCİZEM GELSİN ARTIK''

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Seçil Erzan'ın telefonunda kayıtlı bir başka kadın ise Nursel Ekinci. Seçil Erzan'ın cep telefonunda Nursal abla olarak kayıtlı olan bu üfürükçü ile 24 Ocak 2023 yılında yaptığı yazışmalar şöyle:

Nursel Ekinci: Her şey yolunda mı canım benim?

Seçil Erzan: O kadar iyi geldi ki akşamki ses kayıtları... Sabaha kadar dinledim ve uyudum. 2 gün erteleyebildim sorunu ama kökten bir çözüm şart. Yarın öbür gün nasıl olacak bilmiyorum.

Nursel Ekinci: “Kolayca çözülecek. Lütfen onları hep yap, dinle.”

Seçil Erzan: Her şey güzel olacak di mi. Bana ne oldu böyle, neyin bedelini ödüyorum?

Nursel Ekinci: İptal iptal iptal!

Seçil Erzan: İptal iptal iptal. Mevcut durumu anlatamıyorum sana...

Nursel Ekinci: Evet artık şüphe duymayı bırak.

Seçil Erzan: Mucizem gelsin artık.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading