Yandex Metrica
SON DAKİKA
PKK'nın kirli oyunu MASAK raporuna tosladı: İtirafçı teröristin söyledikleri pes dedirtti: Ormanları yakıp...

PKK'nın kirli oyunu MASAK raporuna tosladı: İtirafçı teröristin söyledikleri pes dedirtti: Ormanları yakıp...

Terör örgütü PKK'nın şeytani planını MASAK raporuna deşifre etti. Söz konusu rapor kapsamında harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı teröristlerin kirli ağları ve alçak planları bozdu.

Gündem

23.01.2024, 21:49

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca düzenlenen operasyonda çok sayıda örgüt üyesi gözaltına alındı. Söz konusu soruşturmanın detayları ise şok etti. Teröristler ormanları yakıp suçu devlete atacak, "rant için yakılıyor" propagandası yapacaklardı. Ayrıca bebek katilleri marinalara ve hızlı trene yönelik sabotajlar gerçekleştireceklerdi.

Çalışmalar tamamlandı: Kız Kulesi yeniden ziyarete açılıyor Haberi Görüntüle

FİNANS AYAĞINA AĞIR DARBE

MASAK'ın titiz çalışmaları terör örgütü PKK'nin finansal ayağına da ağır darbe vurdu. Yaklaşık 1 yıldır yakın takibe alınan PKK'nin finansal yapılanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Örgütün para transferini yapan şüpheliler belirlendi. Bazı zanlılara aynı hesaplardan peyderpey ödeme yapıldığı görüldü.

2024 Mart Kabine Toplantısı ne zaman? Kabine Toplantısı'nda öğretmen atama... Haberi Görüntüle

38 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun raporuna göre harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Terör örgütünün iletişim kanalları ortaya çıkarıldı, teknik takipleri sağlandı. 

Öte yandan söz konusu operasyonda PKK'nın sabojat timi eylem yapmasını istedikleri zanlıların hesaplarına para transferi gerçekleştirdi. Terör örgütünden talimatı alan şüpheliler istenilen noktalarda keşiflerini gerçekleştirdiler. Fakat eylemlerini yapamadan yakayı ele verdiler. İstanbul merkezli operasyonlarda 43 şüpheliden 38'i yakalandı.

İstanbul Pendik'te polise ateş açmışlardı: 31 suç kaydı bulunan şüpheli... Haberi Görüntüle

SABOTAJ İÇİN KEŞİF

Söz konusu operasyon ile birlikte soruşturma dosyasına giren PKK itirafçısı M.U PKK'nin şeytani planını bir kez daha gözler önüne serdi. İtirafçı, "Örgüt bana 'Sana güvenebilmemiz için eylem yapmalısın' dedi. Beni 2021 Ocak ayında Tekirdağ’a gönderdiler. Çorlu yolu üzerinde bulunan bir fabrikanın doğal gaz yakıt tankının keşfini istediler, videolar çektim." dedi.

Bakan Kacır Konya Ovası Projesi'nde konuştu: Çağ atlamaya devam ediyoruz Haberi Görüntüle

HIZLI TREN HATTINDA EYLEM PLANI

"Keşif sırasında hesabıma para yatırıldı." diyen itirafçı, "2022 Ocak ayında da Bodrum'a geçtim, marinaları yakmak için keşif yaptım. Nisan ayında ise Eskişehir'e geçtim. Burada hızlı tren hattına eylem yapılması istendi. Eylemler için hesabıma 185 bin lira gönderildi." şeklinde konuştu.

MSB Haftalık Bilgilendirme Raporu'nu açıkladı! Mehmetçik hainlerin enselerinde: İki ayda... Haberi Görüntüle

"ORMANLARI YAKACAKTIM SUÇU DEVLETE ATACAKTIM"

Operayon kapsamında yakayı ele veren bir başka itirafçı A.K ise, "Bana İstanbul'dan bidonla sülfürik asit gönderdiler. Çıkaracağım yangın için yapmam gereken karışımı anlattılar." dedi.

"Ben bununla orman yangınları çıkaracaktım" diyen A.K, "Seraları yakacaktım. Çıkaracağım yangınların suçunu devletin üzerine atacaktım. 'Devlet rant için ormanları yaktı' propagandası yapacaktım" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading