Yandex Metrica

PKK ile HDP arasındaki bağ bir kez daha ortaya çıktı! Terör örgütünün kuryeliğini yaptılar

PKK ile HDP arasındaki bağ bir kez daha ortaya çıktı! Terör örgütünün kuryeliğini yaptılar

Son dakika haberleri... Terör örgütü PKK’nın yurtiçinde topladığı paraları, HDP milletvekilleri Nadir Yıldırım, Özdal Üçer ve Nursel Aydoğan aracılığıyla Kandil’e ulaştırdığı savcılık dosyasında yer aldı.

Gündem

12.02.2024, 09:53

Son dakika haberleri... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK'nın mali alan yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yapılanmadan sorumlu olduğu belirlenen Murat Yılmaz'ın 'Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22.5 yıla kadar hapsi istendi.

İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! Haberi Görüntüle

MURAT KARAYILAN'IN TALİMATIYLA TÜRKİYE'YE GÖNDERİLDİ

Yılmaz hakkında ifade veren Ulaş kod adlı gizli tanık, Yılmaz'ın Irak'ta olduğu süreçte Mazlum Doğan İdeolojik Eğitim Akademisi'nde eğitim aldığını, ardından Duran Kalkan ve Murat Karayılan'ın talimatıyla KCK Türkiye Maliyesi Genel Sorumlusu olarak görevlendirilerek Türkiye'ye gönderildiğini söyledi.

Valilik duyurdu: Devlet hastanesinde bir blok tahliye edildi Valilik duyurdu: Devlet hastanesinde bir blok tahliye edildi Haberi Görüntüle

YÜKSEK MİKTARDA PARA TOPLADILAR

Gizli tanık, çatışmalar sırasında yaralanan PKK'lıların tedavilerini yaptırmak amacıyla KCK Türkiye Sağlık Komitesi çalışmalarında yer alan 'kadro' örgüt mensuplarına yüksek miktarlarda para aktaran kişinin de Yılmaz olduğunu belirtti.

Serdar Ortaç tanıdıklarından 5 bin TL mi istedi? Serdar Ortaç'ın evine haciz mi geldi? Serdar Ortaç tanıdıklarından 5 bin TL mi istedi? Serdar Ortaç'ın... Haberi Görüntüle

HDP VEKİLLERİ TAŞIDI

PKK mali alan yapılanması sorumlusu Murat Yılmaz'ın, Duran Kalkan ve Murat Karayılan'ın talimatıyla KCK Türkiye Maliyesi Genel Sorumlusu görevine getirildiği, bu süreçte örgütün molotof ve el yapımı patlayıcı gibi kanlı eylemlere para sağlayan kişi olduğu ortaya çıktı. Yılmaz'ın Türkiye'de örgüt adına toplanan trilyonlarca lirayı HDP milletvekilleri Nadir Yıldırım, Özdal Üçer ve Nursel Aydoğan aracılığıyla Kandil'e teslim ettiği ifade edildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading