Yandex Metrica

Paris yangın yerine döndü! Fransız polisinden göstericilere çok sert müdahale! 71 gözaltı

Paris yangın yerine döndü! Fransız polisinden göstericilere çok sert müdahale! 71 gözaltı

Fransa'nın başkenti Paris, emeklilik reformuna karşı çıkan halkın yoğun gösterilerine sahne oluyor. Fransız polisi, göstericilere biber gazı ile müdahale ederken gözaltı sayısı 71'e çıktı. Öte yandan göstericiler, Paris'i adeta yangın yerine çevirdi.

Gündem

23.01.2024, 20:35

Fransa'da hükümetin emeklilik yaşının 64'e yükseltilmesini içeren düzenlemeyi Meclis'te herhangi bir oylama yapılmadan yasalaştırmasına tepki gösteren binlerce gösterici, bu gece de Paris sokaklarını esir aldı.

Paris'te eylemciler, meclise yakın meydanda ve Zafer Takı'nın bulunduğu ünlü Şanzelize Caddesi konumunda gösterilerin yasaklanması sebebiyle kentin güneyindeki sokaklara yöneldi.

Sokağa inen eylemciler, çöp konteynerleri, bisiklet ve scooterları ateşe verdi, polis karşıtı sloganlar attı.

7 büyüklüğünde deprem olabilir! Japon uzmandan korkutan Kıbrıs uyarısı: Ada tehlikede 7 büyüklüğünde deprem olabilir! Japon uzmandan korkutan Kıbrıs uyarısı: Ada... Haberi Görüntüle

FRANSIZ POLİSİNDEN ÇOK SERT MÜDAHALE

Polis ekipleri ise göstericileri, biber gazı ve copla müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. İtalya Meydanı'nda toplanan göstericilere karşı da tazyikli su kullanıldı, bazı eylemciler polisin sert müdahalesi sebebiyle yaralandı.

Fransız basınının emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre, Paris'te şimdiye kadar 71 gösterici gözaltına alındı.

Son dakika... Adalet Bakanı duyurdu: Eylem Tok ve Cihantimur Tok yakalandı Son dakika... Adalet Bakanı duyurdu: Eylem Tok ve Cihantimur Tok... Haberi Görüntüle

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA GAZETECİLER DE VAR

Fransa Ulusal Gazeteciler Birliği de yaptığı yazılı açıklamada, dün Paris'teki gösterilerde 2 gazetecinin gözaltına alındığını belirtti.

Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta kılınacak 2024? Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

FRANSA'DA NE OLDU?

Reform karşıtları, Başbakan Elisabeth Borne'un düzenlemeyi 16 Mart'ta mecliste oylamaya sunmadan Anayasa'nın 49. maddesinin 3. fıkrasını kullanarak devreye almaya çalışmasının ardından gösteri düzenlemeye başlamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading