Yandex Metrica

Sitede Ara

Otogarlarda bayram yoğunluğu! Otobüs doluluk oranı yüzde 70'e ulaştı! Ek sefer konulacak

TÜrkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çaktır, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde yolcu taşımacılığı verilerini değerlendirdi. Çakır, vatandaşların otobüslere yoğun ilgisi olduğunu söyleyerek ek seferler koymaya hazırlandıklarını kaydetti.

Gündem

11.02.2024, 23:13

Ramazan Bayramı'na az bir zaman kala tatilini memleketinde ailesinin yanında geçirmek isteyenler otobüs biletlerine yöneldi. Konuya ilişkin birtakım açıklamalar yapanTOFED Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çaktır, vatandaşların bayramda korsan taşımaya yönelmemeleri yönünde tavsiyede bulundu.

Önceki bayramlarda 10 gün kala biletlerin tükendiğini belirten Çaktır, "Bu bayramda biraz farklı oldu. Bugünlerde biletler tükendi. Şu anda da yüzde 70 gibi otobüslerimiz dolu." diye konuştu.

Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Haberi Görüntüle

"BAYRAM İÇİN SATILAN BİLETLERİMİZ BİTTİ"

Çaktır, Kovid-19 salgınından sonra sefer sayılarında bir azalma yaşandığının altını çizerek, şöyle devam etti:

"Önceden otogardan bayramlarda günlük 2 bin 800 otobüs sefere çıkardı. Ancak şu anda bu sayı düşecek gibi gözüküyor. Şu anda günlük seferlerimiz 700 ila 800 arasında. Ramazan Bayramı için satılan biletlerimiz bitti. İhtiyaç halinde ek seferler koymayı planlıyoruz, yeni seferleri açacağız. Ramazan Bayramı'nda otobüs sefer sayımızın günlük 1100 olmasın bekliyoruz. Yarından itibaren cumartesi gününe kadar bir yoğunluk söz konusu olacak. Bayramda memleketlerine gitmek isteyen herkesi göndereceğiz. Sektörümüzün her türlü yoğunluğa hazırlığı var."

Bayramda vatandaşlardan korsan taşımacılığa yönelmemelerini isteyen Çaktır, vatandaşların mağduriyet yaşamamak için biletlerini otobüs firmalarından alması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Haberi Görüntüle

"EK SEFER HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK"

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda firma yöneticisi Alaattin Şenlik ise bayram öncesi otogarda hareketlilik yaşandığını bildirdi..

Bu bayramın eski bayramları arattığını dile getiren Şenlik, "Vatandaşlar satışta olan biletleri tüketti. Ek seferler için hazırlıklarımız tamam. İnsanlar bayramda zamanlarını memleketlerinde geçirmek istiyorlar. Biz de onları aileleriyle buluşturduğumuz için mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading