banner2

Ordu'da heyelan felaketi! Evler yıkıldı hayvanlar telef oldu

Ordu'da heyelan felaketi nedeniyle zayiat oldukça fazla. 3 ev ve bir ahırın yıkıldığı şehirde 4 tane büyükbaş hayvan da telef oldu.

Gündem 26.03.2022, 14:33
Abone ol
Ordu'da heyelan felaketi! Evler yıkıldı hayvanlar telef oldu

Ordu'nun Altınordu ilçesinin Güzelyalı mahallesinde heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle 5 evden 3 tanesi yıkıldı. Heyelan sonucu 4 tane büyükbaş hayvanında telef olduğu ifade edildi.

MAHALLEDE GENİŞ ÇAPLI GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda İtfaiye, jandarma ve Umke ekipleri sevk edildi. Ekipler mahallede geniş çaplı güvenli önlemi aldı. Heyelan sonucu mahallede büyük hasar meydana geldi.

3 EV VE 1 AHIR GÖÇÜK ALTINDA KALDI'

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Tören, “Altınordu ilçesi Güzelyalı Mahallesi (köy) Mahlcuk Sokak'ta sabah 08.00 sıralarında son günlerde yağan aşırı kar erimesine bağlı olarak bir toprak kayması sonucu, sokağımızda ikamet eden 5 vatandaşımızın 3'ünün evinin ve bir ahırın göçük altına kaldığına şahit olduk. Çok şükür cana bir halel gelmemiş ancak evlerimiz toprak kayması neticesinde toprak altına kalmış. Can kaybı olmadığı için mutluyuz, Allah beterinden saklasın. An itibariyle ilgili kurumlarımızın yetkilileri burada, devletimiz bütün kurumları ile burada. Mahallelimiz ve yetkililerimiz ile birlikte mevcut alanı gezdik. Allah beterinden korusun” dedi.

'TOPRAK KAYMASI HALEN DEVAM ETMEKTE'

Başkan Tören, toprak hareketliliğinin halen devem ettiğini öğrendiklerini ifade ederek, “Alınan tedbirler ile mevcut toprak kayması sonrası elektrik kontağından çıkan yangın ve yıkımlar sebebiyle büyük hasar oluştu. Sokakta bulunan 5'inci evimiz de halen devam etmekte olan toprak kayması nedeniyle risk altında. Gerekli tedbirler alınmış ve bundan sonraki süreçte tahliye ve diğer tedbirlerle birlikte burada hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için önlemlerimiz alınacaktır. Altınordu Belediyesi olarak valiliğimiz bünyesindeki ilgili kurumlarımız, UMKE, Ordu Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ekiplerimiz ve diğer birimlerle birlikte bu afatın sonuçlarını en azından etkilerini azaltmak için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!