Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 20 Ağustos’ta Artvin'in Kemalpaşa ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, göreve başladığı ilçede dün Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu.
![Mossad ajanları Türk Ceza Kanunu'ndaki boşluktan faydalandı: Acil yasa gerekiyor](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mossad-ajan-mit-operasyon-yasal-bosluk-etki-ajanligi-yasasi-turk-ceza-kanunu-neden-serbest-manset.webp)
'HOŞ GELDİNİZ' DİYEN ÖĞRETMENİ SINIFTAN ATTI
Kaymakam Saygın, elini uzatıp kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen genç öğretmene, ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyledi. Gerginlik yaşanan ziyaret sonrası Kaymakam Saygın, okuldan ayrıldı.
![MSB kaynaklarından ABD'ye 'hava savunma sistemi' tepkisi: Teröre verdiğiniz desteği çekin](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gtu7eluxuaazbql.webp)
HENÜZ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ
Kaymakam Saygın henüz bir açıklama yapmazken, konuya ilişkin ilgili kurumca yazılı açıklama yapılacağı belirtildi. Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu da yaşanan olaylara tepki gösterdi.
![Merkez Bankası faiz indirir mi? MB Temmuz faiz kararı ne zaman?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/merkez-bankasi-faiz-indirir-mi-mb-temmuz-faiz-karari-ne-zaman.webp)
'ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN İTİBARSIZLAŞTIRILMASINA KARŞIYIZ'
Kaymakam ve öğretmenin ilçede yeni göreve başladıklarını ve aralarında hiçbir sorun olmadığını belirten Emiralioğlu, kimsenin öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Kemalpaşa Eğitim-Sen’den yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi.
“Okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın, girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir. Sınıftaki diğer öğretmen durumu izah etmeye çalışınca; ‘Sen kimsin ücretli misin?’ gibi tehditkâr sorular, yöneltmiştir. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız. Kimse unutmasın ki; kapıkulu değil, öğretmeniz.
![Dışişleri Bakanlığı'ndan taziye mesajı: 200’den fazla kişi hayatını kaybetmişti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/disisleri-bakanligi1001478683.webp)
TWİTTER HESABINI KAPATTI
Öte yandan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın'la ilgili bir detay dikkatlerden kaçmadı. Saygın'ın Twitter hesabını kapattığı ortaya çıktı.