Yandex Metrica

Sitede Ara

Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk tarih verdi

Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk tarih verdi

Türkiye'de son birkaç günde vaka sayılarının artması sonucu herkesin aklına okullar açılacak mı sorunu geldi. Bakan Selçuk sosyal medyadan yaptığı açıklamada 'Eylül ayında başlayacağız' dedi.

Gündem

23.01.2024, 17:42

Son dakika haberi: Milyonlarca öğrencinin merak ettiği okullar Eylül ayında açılacak mı? sorusu yanıt buldu. Dünya'da son günlerde etkisini yükselten koronavirüsün 'Delta' varyantı ile birlikte Türkiye'nin gündemi yeniden koronavirüs oldu. Sağlık Bakanlığı'nın 24 Temmuz için açıkladığı tabloya göre Türkiye'de vaka sayısı 12 bin 381'e kadar çıkarken 58 kişi ise koronavirüsten yaşamını yitirdi. 

Dilan Polat ile Engin Polat’ın azmettiricilik davasında flaş gelişme Dilan Polat ile Engin Polat’ın azmettiricilik davasında flaş gelişme Haberi Görüntüle

'OKULLARIN AÇILMASI GEREK'

Vakar sayılarındaki artış devam ederken akıllara okullarda yüz yüze eğitimin son durumunu getirdi. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftihar Köksal, her ne olursa olsun okulların açılması gerektiğini ve bir an önce çocuklarda aşılamaya geçilmenin önemine dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. 

'Etkinliklerimiz yaz boyu telafi kapsamında devam ediyor. Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir.'

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading