SON DAKİKA

Sitede Ara

O partide toplu istifa: Bin 400 kişi Erdoğan'ı desteleme kararı aldı!

O partide toplu istifa: Bin 400 kişi Erdoğan'ı desteleme kararı aldı!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ikici tur seçimlerinde Yedili koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini ifade etmesinden sonra ardından istifaların ardı arkası kesilmiyor. Zafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı ile Haliliye ve Karaköprü İlçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık bin 400 kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alarak partilerinden istifa etti.

Gündem

23.01.2024, 22:22

Zafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı ile Haliliye ve Karaköprü İlçe Başkanlıklarında yaklaşık 1400 kişi partiden istifa etti. Partiden istifa eden partililer, 28 Mart'taki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldı.

CHP ile DEM Parti'den kent uzlaşısı: Esenyurt'ta DEM'in istediği Ahmet... Haberi Görüntüle

"ARZULANAN KURUMSAL KİMLİĞE KAVUŞAMADI"

Toplu istifalarla ilgili açıklama yapan Zafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Nahya, “Maalesef büyük umutlarla kurmuş olduğumuz Zafer Partisi’nden ayrılıyoruz. Zafer Partisi kurulduktan sonra maalesef arzulanan kurumsal kimliğe kavuşamamıştır. Kurumsal olamama nedeniyle il ve diğer ilçe yönetimlerine, diğer illerde de bu yaşanmıştır, gereken ehemmiyet ve destek gösterilmemiştir. Bu nedenle artık partide yürütme durumu kalmadığından dolayı ayrılma kararı vermiş bulunmaktayız.

Antalya’da sel 1 can almıştı! İşte felaketin izini gözler önüne... Haberi Görüntüle

"CUMHUR İTTİFAKI'NI DESTEKLEME KARARI ALDIK"

Ben Şanlıurfa il başkanı olarak, diğer ilçelerimizden Haliliye ilçe başkanı ve yönetim kurulu, ayrıca yine Karaköprü ilçe başkanı ve yönetim kurulu olarak partinden ayrılma kararı verdik. Bu nedenle ayrılıyoruz. Biliyorsunuz ülkemizin şu anda sıkıntılı bir durumu söz konusu. Biz Şanlıurfa’da milletvekili seçimlerine katılamadık çünkü genel merkezin bazı bürokratik umursamazlıkları yüzünden katılamadık ama Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Ogan’a partililerimiz ile halkımız 16 bin oy vererek desteğini göstermiştir. Ancak bugün bakıyoruz, yeni bir kararla bu defa bir başka ittifaka destek verilmesi istenmektedir. Yani partide günübirlik kararlarla yürümenin bir anlamı olmadığını, ülkenin de milli menfaatleri ve milli bütünlüğünü düşünerek biz mevcut Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı almış bulunmaktayız. Bu nedenle de partimizden ayrılıyoruz” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading