SON DAKİKA

New York Türkevi'nde "Astana" zirvesi! Türkiye'den baş döndüren diplomasi trafiği

Astana Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı, New York’taki Türkevi’nde gerçekleşti. Toplantıda, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ve Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov yer aldı.

Gündem

23.01.2024, 19:50

Astana Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ve Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov‘un katılımıyla New York’taki Türkevi’nde gerçekleşti.

Eski bakan İstemihan Talay'dan 'peşkeş' iddiası: CHP, Mersin'i DEM'e peşkeş... Haberi Görüntüle

PEDERSEN DE KATILDI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu'na katılmak için geldiği ABD'nin New York kentinde temaslarına devam ediyor. Türkevi'nde gerçekleştirilen Astana Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılan Bakan Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. Toplantıya BM Genel Sekreteri’nin Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen de katıldı.

DEAŞ'a 'BOZDOĞAN' darbesi! İki ilde 12 şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

NEW YORK TÜRKEVİ'NDE TARİHİ YOĞUNLUK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiğine ev sahipliği yapan New York'taki Türkevi'nde tarihi bir hareketlilik yaşanıyor. Erdoığan'ı birbiri ardına ziyarete gelen birçok yabancı devlet başkanı ve diplomatın Türkevi binası önünde oluşturduğu trafik kameralara yansıdı.

Kira vergisi vermeme cezası nedir? Kira geliri beyan etmeyenlere ne... Haberi Görüntüle

ÇAVUŞOĞLU: ÇABALARIMIZ SÜRÜYOR

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Astana Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı'nı icra ettik. Suriye krizine kalıcı siyasi çözüm bulunması için diplomatik çabalarımızı her alanda sürdürüyoruz." ifadelerine yer verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading