Yandex Metrica

Sitede Ara

New York Türkevi diplomasinin kalbi oldu! Dünya liderleri Erdoğan ile görüşmek için geldi

New York Türkevi diplomasinin kalbi oldu! Dünya liderleri Erdoğan ile görüşmek için geldi

New York'ta geçen yıl açıldığı ilk günden bu yana diplomatik temasların merkezi haline gelen Türkevi, bu yıl 77'ncisi düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Görüşmeleri haftasında dünya liderlerini ve FIFA gibi küresel kuruluşların temsilcilerini ağırladı.

Gündem

23.01.2024, 19:50

Birleşmiş Milletler binasının tam karşısında yer alan New York Türkevi, bu yıl yoğun diplomasi trafiğine ev sahipliği yaptı. Birçok lider, diplomatik temaslarını gerçekleştirmek için Türkevi'ne akın etti.

Açıldığı ilk günden bu yana kapılarını sadece Türklere değil yabancılara da açan ve ev sahipliği yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle dikkatleri üzerine çeken Türkevi, Türkiye'nin vizyonunu da yansıtıyor.

Yahudi asıllı Türk iş adamı Kasadolu: İsrail ordusuna katılanlar vatandaşlıktan atılsın Yahudi asıllı Türk iş adamı Kasadolu: İsrail ordusuna katılanlar vatandaşlıktan... Haberi Görüntüle

DÜNYA LİDERLERİNİ AĞIRLADI

Türkevi'nde bu yıl BM Genel Kurulu Görüşmeleri haftasında, Asya'dan Avrupa'ya, Orta Doğu'dan Amerika kıtasına dünya liderleri ile yapılan görüşmelerle yoğun diplomasi trafiği yürütüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu görüşmelerde ev sahipliği yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu görüşmelerinin ilk günü Türkevi'nde Almanya Başbakanı Scholz, Ürdün Kralı II. Abdullah, İsrail Başbakanı Yair Lapid, Japonya Başbakanı Fumio Kişida, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi liderlerle bir araya geldi.

Genel Kurul Görüşmeleri öncesinde de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi'nde Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili ve Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Reşad Muhammed el-Alimi ile görüştü.

Bakan Uraloğlu açıkladı: Avrasya Tüneli'nde rekor kırıldı! Bakan Uraloğlu açıkladı: Avrasya Tüneli'nde rekor kırıldı! Haberi Görüntüle

LATİN AMERİKA'DAN DA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Guatemala Cumhurbaşkanı Alejandro Eduardo Giammattei Falla ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Lindsey Graham ile de Türkevi'nde görüşürken, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake de Türkevi'ni ziyaret etti.

Erdoğan, Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder ve Amerikan Yahudi Toplumu Çatı Kuruluşları temsilcileri ile de bir araya geldi.

Chery fiyatı artar mı? Chery modellerine ek vergi mi geldi? Chery fiyatı artar mı? Chery modellerine ek vergi mi geldi? Haberi Görüntüle

İNGİLTERE'NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAŞBAKANI TÜRKEVİ'NE GELDİ

Türkevi'ne ziyaret gerçekleştiren liderlerden biri de İngiltere'nin yeni Başbakanı Liz Truss oldu. Truss ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi basına kapalı gerçekleşti.

Öte yandan, FIFA Başkanı Infantino da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği isimlerden biri oldu.

Infantino, kabulde üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin yazılı olduğu, Katar'da yapılacak FIFA 2022 Dünya Kupası resmi topunu hediye etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading