Mersin'de terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında, aralarında CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli 18 kişinin de bulunduğu 30 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi.
Bu kapsamda, PKK/KCK'nın propagandasını yaptıkları ileri sürülen, aralarında Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş ve 17 belediye çalışanın da olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Geçmişi terör izleriyle dolu olan Gündeş, ekipler tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
![Emeklilik yaşı 65 mi olacak? Erkekler 65 yaşında mı emekli olacak?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/emeklilik-yasi-65-mi-olacak-erkekler-65-yasinda-mi-emekli-olacak.webp)
![Türkiye'den Yemen açıklaması! Taraflara 'barış ve istikrar' çağrısı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/disisleri-bakanligi2143312612.webp)
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNDEN HAPİS YATTI
Bedrettin Gündeş 1980'li yıllarda terör örgütü THKO üyeliğinden 4 yıl 6 ay hapis yattı.
2000'li yıllarda ise terör örgütü PKK ile iltisakı nedeniyle kapatılan Demokratik Toplum Partisi'nde görev aldı.
![İzmir'de elektrik akımından 2 kişi ölmüştü! Gözaltındaki 27 kişi hakkında yeni gelişme](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gozalti22418347328.webp)
![Meclis ne zaman kapanacak? TBMM ne zaman tatile girecek?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/meclis-ne-zaman-kapanacak-tbmm-ne-zaman-tatile-girecek.webp)
TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARIYLA AYNI KAREDE YER ALDI
2009'da Akdeniz belediyesinde başkan yardımcısı oldu. Bu süreçte terör örgütü mensuplarıyla sık sık aynı karelere girdi.
Bölücü başının resimlerinin ve örgüt paçavralarının önünde poz verdi.
Astım hastası olan 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp örgüte teslim ettiği için tutuklanan DBP'li Metin İnce de Gündeş'in yan yana resim çektirdikleri arasında.
Son olarak KHK ile kapatılan NAR-DER'in başkanlığını yapan Gündeş 2019 Yerel Seçimlerinin ardından CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde daire başkanlığına getirildi.