Yandex Metrica

Necip Hablemitoğlu suikastında yeni gelişme! Müebbet hapisle yargılanacaklar

Necip Hablemitoğlu suikastında yeni gelişme! Müebbet hapisle yargılanacaklar

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili aralarında 10 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Fetullah Gülen ile örgüt yöneticilerinden Mustafa Özcan, Aydın Köstem ve eski istihbaratçı Enver Altaylı, Hablemitoğlu'nu öldürmeye azmettirmekle suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak.

Gündem

23.01.2024, 20:05

2002 yılında başına iki al ateş edilerek öldürülen Necip Hablemitoğlu suikastı, MİT operasyonuyla eski Özel Kuvvetler mensubu Nuri Gökhan Bozkır’ın Ukrayna’dan getirilmesiyle zaman aşımına uğramadan açığa çıktı. 

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ile firari emekli Albay Levent Göktaş'ın da bulunduğu 10 kişi hakkında hazırlanan iddianame Ankara 36'ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Özlem Kumrular kimdir, öldü mü? Özlem Kumrular kimdir, öldü mü? Haberi Görüntüle

MÜEBBET HAPİSLE YARGILANACAKLAR

Hazırlanan iddianemede, Fetullah Gülen ile örgüt yöneticilerinden Mustafa Özcan, Aydın Köstem ve eski istihbaratçı Enver Altaylı, Hablemitoğlu'nu öldürmeye azmettirmekle suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak. Böylece suikastın üzerinden 20 yıl geçtikten sonra dava açılmış oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading