Yandex Metrica

'Nadir toprak elementleri Türkiye’yi dünyada ilk 5’e sokacak': Bakan Bayraktar, Eskişehir'de konuştu

'Nadir toprak elementleri Türkiye’yi dünyada ilk 5’e sokacak': Bakan Bayraktar, Eskişehir'de konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparlan Bayraltar, "Bütün dünyanın gözünü çevirdiği, bütün dünyada herkesin sorduğu Beylikova’daki nadir toprak elementleri madeni, Türkiye’yi de açıkçası dünya klasmanında ilk 5’e sokacak faaliyetlerden, çalışmalardan bir tanesi. Dolayısıyla aynı zamanda Eskişehir, enerjinin de madenin de merkezi diyebiliriz." dedi.

Gündem

14.03.2024, 17:38

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Bakan Bayraktar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu'na destek vermek için geldiklerini ve kentte seçimlere yönelik bir değişim heyecanının var olduğunu belirtti. Bayraktar şu ifadeleri kullandı: "Bu ana kadar hakikaten şunu gördük, inşallah bununla alakalı yanılmayız. Cenab-ı Hak bizi yanıltmaz. Eskişehir'de çok önemli değişim ve dönüşüm heyecanı var. Artık insanların bu sefer inşallah bu makus talihini Eskişehir'in kıracağımızla alakalı beklentileri, düşünceleri var. Ben bunun bu sefer gerçek olacağına yürekten inanıyorum. İnşallah hepinizin gayretiyle, hepimizin çalışmasıyla bunu gerçeğe dönüştüreceğiz ve Eskişehir'in hak ettiği belediyeciliği, Eskişehir halkının hak ettiği hizmetleri Nebi Bey'in başkanlığında, ilçe başkanlarımızın da gayretleriyle yerine getireceğiz. Buna yürekten, kalpten inanıyorum."

Vedat Aşçı kimdir? İş insanı Vedat Aşçı nereli? Vedat Aşçı kimdir? İş insanı Vedat Aşçı nereli? Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE, DÜNYADA İLK 5'E GİRECEK"

Eskişehir'in kendileri için son derece önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Alparslan Bayraktar, Eskişehir'in maden zenginliğine dikkat çekti ve şöyle konuştu: "Çok önemli maden kaynaklarımız, maden işletmelerimiz burada. Bu işletmeler, buranın istihdamına büyük katkıda bulunuyor. Onun ötesinde geleceğe dönük olarak da özellikle Beylikova'da keşfettiğimiz nadir toprak elementleri, o madenin inşallah üretime başlaması önümüzdeki süreçte yapacağımız yatırımlarla, hem istihdama çok büyük katkısı olacak, hem Eskişehir'de çok büyük katkısı olacak. İnanın Türkiye için oyun değiştirici etkisi olabilecek kadar ehemmiyetli bir faaliyet olacak. Bütün dünyanın gözünü çevirdiği, bütün dünyada herkesin sorduğu bu Beylikova'daki nadir toprak elementleri madeni, Türkiye'yi de açıkçası dünya klasmanında ilk 5'e sokacak faaliyetlerden, çalışmalardan bir tanesi. Dolayısıyla aynı zamanda 'Eskişehir enerjinin de madenin de merkezi' diyebiliriz. Biz burada zaten hepinizi malumu, Kırka'da yıllardır devam eden bor üretimiyle dünyada bor rezervlerine sahip olan en yüksek sahip olan ülke olarak dünya piyasalarında en yüksek pazar payına sahip olarak borda gerçekleştirdiğimiz devrimi ve borda gerçekleştirdiğimiz başarıyı inşallah nadir toprak elementlerine taşıyacağız."

Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası: Trafik tek yönlü olarak askıya alındı Haberi Görüntüle

"31 MART DÖNÜM NOKTASI"

Eskişehir'in hak ettiği hizmetlere kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizen Bayraktar şunları söyledi: "Siz burada yaşayan insanlar olarak bunu çok net hissediyorsunuzdur, biliyorsunuzdur. Ama gerek trafiği, gerek çevresi birçok yönüyle açıkçası Eskişehir'i hak ettiği bu kadar sanayisi olan, bu kadar potansiyeli olan, bu kadar yetişmiş insan kaynağı olan büyük bir şehri büyüklüğüne yakışır yönetebilmek lazım. Onun için de 31 Mart çok önemli bir dönüm noktası. Sizler zaten bunun çok farkındasınız. Biz de bugün sahadaki görüşmelerimizde insanımızda bunu hissettik. İnsanımız artık bu sefer bu değişimin olması gerektiğini, olması gerektiğine inanıyorlar. İnşallah bunun sandıklara yansıtırız ve Nebi Bey'le beraber, hep beraber büyük bir teşkilat olarak, yerel yönetim merkezi yönetim uyum içerisinde bu başarıyı birlikte sağlarız."

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading