Yandex Metrica

Murat Kurum'dan sandık güvenliği vurgusu: 'Yine kazandık, aramızda kalsın öndeyiz diyecekler'

Murat Kurum'dan sandık güvenliği vurgusu: 'Yine kazandık, aramızda kalsın öndeyiz diyecekler'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, sandık güvenliğine vurgu yaparak "Onlar Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 'Kazandık, aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz.' dediler. Bunu pazar günü de yapacaklar. Buradan milletimize, sandık görevlilerine duyurmak istiyorum; aynı polemiği, aynı senaryoyu pazar akşamı yine izleyeceğiz." dedi ve "O yüzden sandık görevlilerimiz seçim kurullarına mühürlü o sandık sonuçlarını teslim edene kadar aman rehavete kapılmayalım, sandıklarımızı terk etmeyelim çünkü aynı oyunu yine yapacaklar." ifadelerini kullandı.

Gündem

12.04.2024, 11:06

A Haber canlı yayınında gündeme dair sorulara cevap veren Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçmenlerin belediye beşkanındna kentleriyle ilgilenmesini istediğini söyledi. Programda afet bölgelerinde yürüttüğü çalışmalar ve afetzedelerle iletişimine dair izletilen bir video kliple ilgili konuşan Kurum, "Sahada karar verip uygulama yaptık, yerinde. 'Bir bakalım, edelim, bir gidelim, çalışalım.' yok, orada karar verdik, orada hemen işler başladı." dedi.

Nesil Çalışkan kimdir? İşçi Partisi Türk milletvekili Nesil Çalışkan nereli? Nesil Çalışkan kimdir? İşçi Partisi Türk milletvekili Nesil Çalışkan nereli? Haberi Görüntüle

"DEPREM BÖLGESİNDE BİRKAÇ FOTOĞRAF ÇEKTİRİP KAYAĞA GİTTİ"

Mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ depremi nedeniyle bölgeye yaptığı ziyaretin ardından tatile gittiğinin hatırlatılması üzerine Kurum, "Biz sahada çalışıyorduk, 'CHP'li belediye başkanı geldi.' dediler. Anladığım kadarıyla birkaç fotoğraf çektiler sonra oradan Erzurum'du galiba, kayağa gittiler. Biz de vatandaşımıza sözlerimizi tutmak için sahada günlerce çalıştık. Elazığ'da 40 günün üzerinde kaldım, neredeyse bütün Elazığ, havalimanında bizi uğurladı. O anı hiç unutamam. Hani 'Niye Kara Murat oldunuz? Onun için olduk." ifadelerini kullandı.

Cumartesi başlıyor! Sürücüler dikkat bu yollar 90 gün trafiğe kapatılacak! Cumartesi başlıyor! Sürücüler dikkat bu yollar 90 gün trafiğe kapatılacak! Haberi Görüntüle

"SEN UYUMSUZ BİR İNSANSIN"

İmmaoğlu'nun 17 bakana karşı yarıştığını söylediğinin hatırlatılması üzerine Kurum, "Sen 14-28 Mayıs'ta masa etrafında oturuyordun. Ne diyorlardı? 'Birlikten güç doğar. Birlikte yol yürüyeceğiz.' 6 genel başkan, cumhurbaşkanı yardımcısı birkaç tane. O gün 6-7 kişi yanında varken bir sıkıntı yoktu, şimdi yalnızsan eğer dönüp bir aynaya bak." şeklinde konuştu. Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu'nun kazanmak namına her şeyi meşru gören tavrına atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı: "Seni İstanbul'a belediye başkanı yapan genel başkan yardımcını, genel başkanını gittin sırtından hançerledin. 'Ablam, ablam' dediği Sayın Meral Akşener'i yolda görse başka tarafa gitmeye çalışır. Masanın etrafında kimse kalmamış, niye? Çünkü sen uyumsuz bir insansın, kimseyle anlaşmıyorsun, kimseyle beraber hareket etmiyorsun ve kendini Kaf Dağı'nda görüyorsun ama millet seni orada görmüyor." Sürekli engellendiğini söyleyen ve İstabul'un bütçesiyle ilgili sözlerle hükümeti hedef alan Ekrem İmamoğlu'na eleştirilerini sürdüren Murat Kurum, "Nasıl almamış, nereye gidiyor o zaman para? Ben Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı'ydım, bizzat biz gönderiyoruz İller Bankası'ndan. Günümüzde en fazla payı alan belediyedir İstanbul nüfusu, büyüklüğü itibarıyla ve gününde ödenir. Biz 2018'e oranla tam 5 kat arttırmışız, 18 milyar lira gidiyormuş o zaman şimdi 5 kat artmış ve 96 milyar gidiyor, 5'ten de fazla. 104 milyar bütçesi varmış 2023'te, bunun yüzde 92'si devletten geldi." dedi.

Terörle mücadele kararlılıkla devam ediyor: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Terörle mücadele kararlılıkla devam ediyor: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz... Haberi Görüntüle

"YİNE 'ÖNDEYİZ' DİYECEKLER"

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın ekranlara çıkıp "Aramızda kalsın öndeyiz" şeklindeki sözlerini hatırlatan Kurum, sandık güvenliğine vurgı yaptı ve şunları söyledi: "Onlar Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 'Kazandık, aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz.' dediler. Bunu pazar günü de yapacaklar. Buradan milletimize, sandık görevlilerine duyurmak istiyorum; aynı polemiği, aynı senaryoyu pazar akşamı yine izleyeceğiz. O yüzden sandık görevlilerimiz seçim kurullarına mühürlü o sandık sonuçlarını teslim edene kadar aman rehavete kapılmayalım, sandıklarımızı terk etmeyelim çünkü aynı oyunu yine yapacaklar. Yine 'Öndeyiz.' diyecekler, aynısını biliyorsunuz mayıs seçimlerinde de yaptılar, ne oldu? İşin sonunda yine biz galip geldik ve 31 Mart akşamı biz kazanacağız."

2024 Öğretmen il içi isteğe bağlı 2. yer değiştirme başvurusu ne zaman? İl içi tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen il içi isteğe bağlı 2. yer değiştirme başvurusu... Haberi Görüntüle

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ERBAKAN HOCANIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ"

Kazanmak yerine kendilerine kaybettirmeyi hedefleyen Yeniden Refah Partisi ile ilgili de konuşan Murat Kurum,  "Ben seçmenimizin böyle bir hataya düşeceğini açıkçası düşünmüyorum, ihtimal bile vermiyorum. Yeniden Refah Partili kardeşlerimiz sandığa gittiklerinde oylarının CHP zihniyetine mi fayda sağlayacağını yoksa bu az önce anlattığım hayallerin gerçekleştirilmesi adına mücadele edenlere mi destek verilmesi gerektiğini bilen, seçmendir." değerlendirmesinde bulundu. Yeniden Refah Partili seçmenlere de seslenen Murat Kurum, "Yeniden Refah Partisi seçmenimizle biz Cumhur İttifakı içinde mayıs seçimlerinde beraberdik. Gönül isterdi ki bugün de aynı beraberliği yaşayalım. Aslında Yeniden Refah Partili seçmenimiz CHP'li belediyecilik anlayışını en iyi bilen seçmendir. Rahmetli Hoca'mızın bu ülkenin büyümesi, kalkınması, gelişmesi, yerli ve milli sanayisi adına hayalleri vardı. 22 yıldır Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu hayalleri gerçekleştirmek için ekibiyle mücadele etti. Bugün tankımız, topumuz, insansız hava aracımız, Baykarlarımız, Bayraktarlarımız, Akıncılarımız, SİHA'larımız varsa, Kızılelma'mız yoldaysa eğer, o hayalleri gerçekleştirmek için verilen mücadele sayesindedir. Ayasofya eğer prangalarından kurtulduysa, orada ezanlar artık sonsuza dek yankılanıyorsa, o iradenin yansıtılmasıyla olmuştur. Filistin'deki, Kudüs'teki zulme karşı bugün Sayın Cumhurbaşkanı'mız tüm dünyaya meydan okuyorsa eğer yine bu anlayışın tezahürüdür. Şimdi Çamlıca Camisi baktığınızda Ayasofya'yı selamlıyor, Levent Barbaros Cami'miz orada, medeniyetimizin bize bıraktığı eserler bugün yenilenmiş haliyle İstanbul'a hizmet ediyor." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading