SON DAKİKA
Murat Kurum istanbul için konuştu: Tüm tecrübelerimizi taşıyacağız!

Murat Kurum istanbul için konuştu: Tüm tecrübelerimizi taşıyacağız!

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Murat Kurum'un seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kurum son olarak, Pendik'te 'Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Buluşması'nda konuştu. Kurum, Erdoğan'ın 'Demokrasi yerelde başlar' sözüne atıfta bulunan Murat Kurum, "Biz de ilham aldığımız bu sözle İstanbul’da yaşayan tüm kardeşlerimizi kucaklayan bir demokrasi anlayışını inşallah her zaman sergilemeye devam edeceğiz." dedi.  

Gündem

17.02.2024, 19:51

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Murat Kurum ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Kurum son olarak, Pendik'te 'Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Buluşması'nda "Bizi polemiklerin içinde görmeyeceksiniz. Kentsel dönüşümle ilgili sorunları çözerken, trafik sorununu çözerken göreceksiniz. Biz çalışacağız. İstanbul için üreteceğiz" dedi. 

Adana'da dehşet! Sevgililer gününde kız arkadaşını öldürüp gömdü! Haberi Görüntüle

"POLEMİKLERİN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ"

AK Partili belediyelerin deprem bölgesindeki çalışmalarından bahseden Kurum, "Bizim belediyelerimiz asrın felaketinde 11 ilde sizlerle birlikte mücadele verdi. Kardeşlik elini, gönlünü tüm deprem bölgesine açtı. İşte biz böyle büyük bir aileyiz." dedi.Polemiklerin içinde olmayacaklarını da belirten Kurum, zamanı İstanbul'un sorunlarını çözmek için kullanacaklarını belirtti. 

Hudut kartalları geçit vermedi: MSB duyurdu: 2'si DEAŞ mensubu 17... Haberi Görüntüle

"GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

Yarı zamanlı bir belediyecilik yerine gece gündüz çalışacaklarını da sözlerine ekleyen Kurum, "Elazığ’da Malatya’da İzmir’de Giresun’da.. 81 ilimizde 500’ü aşkın ziyaretle eserleri olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. O tecrübelerimizi İstanbul’a taşıyacağız." şeklinde konuştu.

İSKİ 15 Şubat İstanbul'da su kesintisi olacak ilçeleri açıkladı! İstanbul'da... Haberi Görüntüle

"YARI ZAMANLI BELEDİYECİLİK YAPMAYACAĞIZ"

Murat Kurum konuşmasına şöyle devam etti; Bizim belediyelerimiz asrın felaketinde 11 ilde sizlerle birlikte mücadele verdi. Kardeşlik elini, gönlünü tüm deprem bölgesine açtı. İşte biz böyle büyük bir aileyiz. Bizi polemiklerin içinde görmeyeceksiniz. Kentsel dönüşümle ilgili sorunları çözerken, trafik sorununu çözerken göreceksiniz. Biz çalışacağız. İstanbul için üreteceğiz. Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız. Gece gündüz çalışacağız. Elazığ’da Malatya’da İzmir’de Giresun’da.. 81 ilimizde 500’ü aşkın ziyaretle eserleri olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. O tecrübelerimizi İstanbul’a taşıyacağız.

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK Mİ 2024? Mesai saatleri 40'a mı düşecek,... Haberi Görüntüle

"YÖNETİLEMEYEN KOCA BİR ŞEHİR VAR"

Cumhurbaşkanımız 50 yılı aşkın siyasi hayatı boyunca hep ne dedi? ‘Demokrasi yerelde başlar’ dedi. Biz de ilham aldığımız bu sözle İstanbul’da yaşayan tüm kardeşlerimizi kucaklayan bir demokrasi anlayışını inşallah her zaman sergilemeye devam edeceğiz. Karşımızda her yeri sevgisizlikten, sadakatsizlikten dolayı yönetilemeyen kocaman bir şehir var. Fetret döneminden kurtulmayı bekleyen, yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var. Kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çalışacağız.

CHP'de peş peşe istifalar: Hakkari il başkanı partisinden istifa etti Haberi Görüntüle

"PENDİK'İ YOK SAYDILAR"

Bakanlığım döneminde Pendik’te iki muhteşem yeşil alan projesi yaptık. Birçok mahallemizde yıllardır milletimizin beklediği kentsel dönüşüm projelerini başlattık. Pendik’te büyükşehir belediyesinin Pendik’in geleceği adına yaptığı tek bir yatırımdan bahsedemezsiniz. Gelmediler, görmezden geldiler, Pendik’i yok saydılar Büyükşehir’in yaptığı işler emin olun Pendik belediyemizle bile yarışamaz. Bizim bir tane ilçe belediyemiz bile bugün İBB’nin yaptığı hizmetlerden daha fazlasını yapabiliyor.

19 Şubat BEDAŞ İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri açıkladı! Arnavutköy'de... Haberi Görüntüle

"PENDİK'TE TRAFİK ÇİLESİNİ BİTİRECEĞİZ"

Pendik’te, TEM ve E-5 yan yol düzenlemesini; Pendik Meydan Katlı Kavşağı'nı süratle yapacağız. Trafik çilesine karşı ilk hamleyi yapacağız. Sultanbeyli – Kurtköy; Pendik - Sabiha Gökçen - Tuzla ve Sabiha Gökçen - Kurtköy Metro Hatlarını süratle başlatacağız. Tuzla - Samandıra arasında ihtiyaç duyduğunuz Raylı Sistem Hattını kurarken; bir diğer grubumuz; Belediye Binası Önü, Süreyyapaşa - Aydınlıyolu Caddeleri arasındaki battı çıktı uygulamasını tamamlayacak. Pendik’te bizim dönemimizde trafik çilesi bitecek, sevgiye, ailemize, çocuklarımıza zaman kalacak. Pendik büyüyecek, Pendik güzelleşecek, Pendik zenginleşecek. Aydos Ormanı'nda; Pendik'imize hitap edecek muhteşem bir yeşil alanı sizlere hediye edeceğiz. Pendik’teki ihtiyaç sahibi ailelerimize maddi destekler vereceğiz. Yavrularımız için, Pendik'in her mahallesine yeni kreşler yapacağız.

Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı! Vasiyeti açıklandı... Haberi Görüntüle

PENDİK SPOR'A ZİYARET 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, STK Temsilcileriyle Buluşma programının ardından Pendikspor tesislerine ziyarette bulundu.

Pendiksporlu futbolcularla sohbet eden Kurum, futbolcular ve teknik heyetle fotoğraf çektirdi. Ardından topun başına geçen Murat Kurum penaltı atışı yaptı.

Bir süre gazetecilerle birlikte penaltı atışı yapan Murat Kurum, "Her alanda olduğu gibi sporun ve sporcunun yalnız bırakıldığı anlayıştan uzak, İstanbul'un sporla iç içe yaşayacağı ve mahalle ölçeğinde her türlü spor faaliyetinin yapılacağı bir İstanbul vadediyoruz. İlk etapta 2027 Avrupa oyunlarının, ardından 2036 olimpiyat oyunlarının İstanbul'da yapılabilmesi için 1 Nisan itibarıyla tüm kulüplerimizle bu mücadeleyi verecek ve biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü altyapı ve tesisi İstanbulumuza kazandırmaya devam edeceğiz." dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading